Minecraft 1.11 – Exploration update

Zrovna skončila půlhodinová přednáška na Mineconu 2016 v Kalifornii, kde Jeb představil hlavní novinky, které najdeme už za pár dní v nové aktualizaci Minecraft 1.11 s přízviskem Exploration update.

Představení Minecraft 1.11 - Jeb, Grum, Prof. Mobius, Searge
Představení Minecraft 1.11 – Jeb, Grum, Prof. Mobius, Searge

Screenshoty jsou v takové kvalitě, jaké je měli na prezentaci 😉 

Cursed enchantments (prokletá okouzlení)
Přibudou nová okouzlení předmětů (enchantmenty): Binding – takto očarovaný předmět nepůjde sundat, pomůže jen smrt; Vanishing – při smrti tento předmět nespadne na zem, ale okamžitě zmizí. Jak je vidět, tyto enchantmenty se hodí hlavně pro různé mapy a podobně.

Cursed enchantments, Minecraft 1.11

Observer
Nový typ bloku / zařízení, které dokáže sledovat změnu bloku vedle něj. V podstatě je to starý známý BUD (Block Update Detector), jen v hezčím a snažším provedení.

Observer, Minecraft 1.11 Observer, Minecraft 1.11

Shulker Shell, Shulker box
Zabíjení Shulkerů získá smysl. Budou z nich padat jejich ulity (shell), ze který se dá vycraftit Shulker box – bedna, ale se speciálními vlastnostmi. Obsah boxu je jako klasická bedna. Co ale činí tuto novinku jako jednu z nejzajímavějších z celého updatu je možnost bednu rozbít a obsah zůstane uvnitř. Je to vlastně takový baťoh. Dále je možné jej rozbít pomocí pistonu a různě ho posílat přes hoppery. Když si s tím člověk dobře vyhraje, může si vytvořit jakousi potrubní poštu 🙂 .

Shulker box, Minecraft 1.11

Nový vesničan Cartographer, mapy pokladů
Vesničan s novým povoláním „Mapař“, který za emeraldy a kompasy prodává mapy k pokladům.

Mapa pokladů, Minecraft 1.11

Woodland Mansion, Evoker, Vindicator, Vex
Nový typ dungeonu – jakási obří vila uprostřed lesů, ve které žijí vyhnaní vesničani. Někteří bojují se sekyrkou v ruce (!), jiní umí vyvolávat takové „duchy-netopýry“, Vexe.

Evoker, Minecraft 1.11 Evoker, Minecraft 1.11 minecraft-exploration-update-minecon-08 Woodland Mansion, Minecraft 1.11

Totem of Undying
Pokud tento nový speciální předmět držíte v ruce ve chvíli, kdy byste normálně umřeli, neumřete, získáte na moment regeneraci a zlaté srdíčka navíc a předmět se při použití zničí. Získat půjde zabitím Evokerů.

Totem of Undying, Minecraft 1.11

Lamy
A ještě jeden nový mob – zviřátko – lama 😀 . Půjde si je ochočit jako koně, mohou nosit bedýnku, můžete si je pomocí barevných koberců obléct, nemají rády vlky a plivou na ně a pokud vedete první lamu, další se umí zařadit a vytvořit „vláček“, prostě takovou karavanu.

Lamy, Minecraft 1.11 Lama, Minecraft 1.11 Lama, Minecraft 1.11

A dále ve zkratce:

  • V endu na vzdálených ostrovech přibudou náhodné portály, které vrátí hráče zpět na hlavní End ostrov
  • nový příkaz /locate , který zobrazí souřadnice hledaných pevností, oceánských monumentů, svatyň, iglů, atp.

A to nejdůležitější? Update je už hotový. První zkušební verze (snapshot) vyjde 28. září 2016 a pokud nebude obsahovat příliš mnoho chyb, bude brzy po něm následovat plná verze.

Minecraft 1.7 (13w37a) – Nether portály všech velikostí, /setblock, /testforblock (13w37a)

Druhý snapshot přinášející novinky pro Minecraft 1.7 se točí převážně kolem Nether portálů. Ty mohou mít nově různé velikosti. Pro tvůrce map přibyly příkazy /setblock, /testforblock a další.

Minecraft 1.7 – rybaření a resource packy

Rybaření

Na některých webech jste si mohli přečíst, že z řek a oceánů půjde vylovit 10-15 různých ryb. To ale není pravda. Buď špatně poslouchali nebo zkopírovali, co našli jinde. 🙂 Vylovit půjde 10-15 různých předmětů a to dobrých i špatných, ne jen ryby.

Tou horší věcí, kterou můžete při rybaření vylovit je třeba další rybářský prut. Jednou z lepších může být okouzlený rybářský prut, který pomůže při dalším rybaření a umožní chytat další lepší věci 🙂 . Teoreticky budeme moci vylovit z vody například jmenovku (Name tag), ale o tom ještě není zdaleka rozhodnuto.

Resource packy (původní texture packy)

Pro ty, kteří si snad ještě nevšimli, texturové balíčky (texture packs) byly nahrazeny tuším v Minecraft 1.6 zdrojovými balíčky (resource packs). Proč? Protože nabízí více možností.

Kromě úpravy vzhledu nabízí taky lepší možnosti animování jednotlivých bloků, změnit kompletní zvuky v Minecraftu a podobně.

V Minecraftu 1.7 bude možné přidat resource pack o velikosti až 50 MB a budete mít možnost jich mít načtených více najednou. Možná si zase říkáte proč to? Můžete si stáhnout například resource pack, který upravuje pouze zvuky a potom další balíček, který upravuje textury a oba je načíst. Nebo může vzniknout balíček, který upravuje jen určitý biom a na ostatní nebude mít vliv. Otevírá to další možnosti. Platí přitom, že balíček nahoře má prioritu před balíčkem dole.

A jak poznáte, který je nahoře? 🙂 Dinnerbone připravil nový způsob aktivování a nastavování resource packů. Pomocí šipek níže si určíte v jakém pořadí se budou balíčky načítat.

Aktivace resource packu v Minecraft 1.7
Nový způsob aktivování a nastavování resource packu v Minecraft 1.7

Nastavení zvuků – posuvníky na všechno

Do nastavení zvuků a hudby přibudou nové posuvníky. Upravovat tak půjde kromě celkové hlasitosti úrovně pro hudbu, počasí (konečně už nebude při nahrávání otravovat ten hloupý déšť), nepřátelští a přátelští mobové, jiní hráči, Jukebox a note block, zvuky bloků a prostředí (když kopete, atd.).

Posuvníky na úpravu hlasitosti zvuků, Minecraft 1.7

Pád z větší výšky

Při pádu z výšky 10 a více bloků se při dopadu objeví kolem hráče takovýto efekt.

Animace pádu z výšky větší než 10 bloků, Minecraft 1.7

Statistiky a Achievementy

Od verze 1.7 se budou pravděpodobně statistiky a achievementy vztahovat a ukládat ke každému serveru a mapě, kde hrajete. Nebudou se ukládat pro váš účet na minecraft.net.

V praxi to znamená, že přijdu na náš server, povede se mi udělat nějaký achievement a dokud se nezmění celá mapa, měl bych mít tento achievement splněný. Stejně tak by se měly zaznamenávat všechny statistiky. Když půjdu na jiný server, tam budu mít jiné statistiky a jinak splněné achievementy.

Klonování knih a úprava rámečků

Stejně jako mapy teď půjdou klonovat popsané knihy. Nejedná se o okouzlené knihy (enchanted books). V creative módu to šlo vždy, ale pokud jste chtěli v survivalu napsat nějaký text vícekrát, museli jste ho holt napsat vícekrát 🙂 . Teď si knihu zkopírujete. A půjdou i stackovat.

Klonování popsaných knih, Minecraft 1.7

Pokud jde o rámečky, je otrava, když si chcete vzít předmět z rámečku, že se rozbije i samotný rámeček a ten potom musíte vrátit, že? Tak to bude pryč. Po první ráně do rámečku s předmětem vypadne pouze předmět, pokud praštíte do prázdného rámečku, tak spadne i on.

Minecraft 1.7 – biom informace

Stále ještě nevyšel první snapshot pro Minecraft 1.7 – kluci si dávají na čas a to je dobře – ale přináším alespoň další várku novinek, se kterými se pravděpodobně ve verzi 1.7 setkáme.

Změny v biomech

Naposledy se takovýto velký zásah do biomů dělal v březnu 2012, kdy byla přidána džungle. Změny v biomech se nyní řeší ze tří hlavních důvodů: oceány jsou příliš velké a tím pádem je na mapě obrovský nevyužitý prostor; nerovnoměrné/nepřirozené rozmístění biomů; nepříliš různorodý terén.

Řešení? Na nové mapě bude mnohem více menších ostrovů. Biomy byly rozděleny do čtyř hlavních skupin – pokryté sněhem, studené, mírné a teplé/suché. Při tvorbě mapy by se měl generátor vyvarovat umístění dvou příliš odlišných biomů vedle sebe. Může se to stát ve vzácných případech, ale nebude to tak časté jako nyní.

Tomu napomůže mnoho nových biomů, ale o tom jsme si psali už minule. Většina biomů bude mít nepříliš běžné až vzácné variace, na které můžeme narazit.

Níže se můžete podívat, jak vypadá generátor světa v Minecraft 1.6 a jak bude přibližně vypadat v Minecraft 1.7.

Při testování se Jebovi podařilo vytvořit i takovýto biom – vypadá jako něco ve stylu „Sky biom“. Notch mu řekl, ať to klidně vloží jako další možnost do generátoru světa. Moc tomu nevěřím, ale bylo by to určitě fajn. 🙂

Sky biom, Minecraft 1.7

Kytky, rostlinky

V minulém článku jsme psali o nových květinách. Jedna z nich bude určitě slunečnice (sunflower). Jejich specialitou bude, že dokud budou slunečnice růst, budou se otáčet za sluncem (domněnka), ale dospělé slunečnice budou vždy mířit na východ, tak jako v reálném světě. Takže tu máme další ukazatel směru.

Slunečnice (sunflower), Minecraft 1.7

Další rostlinky budou zřejmě levandule (Lavender), pivoňky (Paeonia) a tulipány (Tulip), kterých bude hned několik druhů.

Pro dnešek to bude stačit, ať nemá článek příliš mnoho textu a hned zítra si přijďte přečíst o dalších novinkách. 🙂

Minecraft 1.7 – první informace

Ještě nevyšel ani první snapshot k budoucímu updatu Minecraft 1.7, ale už můžeme říct, čeho se budou novinky týkat. Minecraft 1.7 ponese nejspíše přízvisko “biome update”. Takže se bude měnit generátor světa, přibudou nové biomy, ty stávající projdou možná změnami. Zatím se toho ví velice málo a ještě méně je toho potvrzeného, ale jako první nástřel to stačí.

Jaké novinky tedy Minecraft 1.7 přinese?

Upravené biomy – lepší/přirozenější přechody mezi biomy a možné změny v oceánském biomu.

Lepší přechody mezi biomy v Minecraft 1.7
Lepší přechody mezi biomy v Minecraft 1.7

Jílový biom (hardened clay) – různé barvy tvrzené hlíny – takový divoký západ.

Jílový biom v Minecraft 1.7
Jílový biom v Minecraft 1.7

Redwood Forest – takové bažiny s tmavými vysokými stromy, které mohou mít i tlusté kmeny (stejně jako stromy v džungli – 2×2); V tomto biomu se také objeví nový typ trávypodzol (zatím půjde získat pouze pomocí nástroje s něžným dotekem (silk touch); Dále zde bude druh hlíny, který nedovolí růst trávy (získat půjde asi jen pomocí příkazu /give, protože zatím nemá odlišné ID od běžné hlíny); V Redwood Forest biomu budou náhodně rozesety mechové kameny (moss stone).

Redwood Forest biom v Minecraft 1.7
Redwood Forest biom
podzol - nový typ trávy, Minecraft 1.7
podzol - nový typ trávy, Minecraft 1.7

Cliff biom (hornatý terén)

Skalnatý biom v Minecraft 1.7
Skalnatý biom v Minecraft 1.7

V Extreme Hills biomu budou růst stromy.

V závislosti na výšce se bude měnit teplota a s tím případné sněžení. Každý biom má svou základní teplotu a ta se mění o 0,05 stupně každých 30 bloků nahoru/dolů. Začíná sněžit někde kolem teploty 0,15 stupňů.
Takže například v horách, které mají svou základní teplotu 0,2 stupně, začne sněžit okolo výšky 90.
Naopak v poušti, která má základní teplotu 2,0 stupně, by začalo sněžit až ve výšce 1174 bloků. Ale to je pouze teoretická hodnota, protože tak vysoký svět v Minecraftu není.

Možná se objeví japonské stromy – Cherry tree (takové růžové) a možná se jim dokonce bude měnit barva listů v závislosti na sezóně.

Změnou projde způsob, jakým se loví ryby – snad bude více zábavný. Uvidíme.

Mají být opraveny černá místa zobrazující se u skal a podobně. Ty světelné chyby. Přepracován bude systém achievementů a statistik. Objeví se nové funkce pro /scoreboard a přibude samostatné tlačítko pro běh.

 

To je v tuto chvíli vše. Pokud chceš sledovat novinky ve snapshotech, přidej si náš kanál do sledovaných na YouTube.

Změny na serveru #8 – koně, residence, pvp

Za posledních pár týdnů se toho dost událo a abyste měli trošku přehled, sepíšu jednotlivé změny na serveru.

Minecraft 1.6 – server běží očividně na verzi 1.6.2. Pokud nemáte Minecraft koupený a potřebujete warez launcher, zkuste se podívat na video + popisky na YouTube.

Koně – s koněma jsou stále trochu problémy. Hlavně proto, že se míchají koně vygenerovaní dříve a po updatu pluginů. Osobně radím si najít nového koníka nebo oslíka v přírodě. Je potřeba ho ochočit (zobrazí se srdíčka) a aby byl jen váš a nikdo ho nemohl ukrást, je potřeba ho pojmenovat pomocí Jmenovky (Name tag). Pro více informací si se podívej do návodů.

Residence – nově je pro označování / vytváření residencí potřeba dřevěná motyka. Původně to byla dřevěná sekera.

Násypky (Hoppery) – Když položíš kamkoliv násypku (hopper), tak se na našem serveru automaticky zamkne a nemá zapnutou svou funkci. To je proto, aby se nestávalo, že ti někdo obsah násypky ukradne. Abys funkci povolil, musíš napsat /chopper on a kliknout na násypku. Potom znovu a kliknout na truhlu (nebo jiný blok) kam se má obsah přenášet.

PVP svět – nahráli jsme na server novou PVP mapu, která vydrží nejméně do konce prázdnin. Potom pravděpodobně nahrajeme novou, abychom to oživili. V PVP světě můžeš plnit úkoly, zabíjet monstra a v neposlední řadě taky ostatní hráče.

O dalších novinkách jsem se rozepsal v předchozím článku, tak se můžeš taky mrknout – Mýtické zbraně, bossové, atd.

Minecraft 1.6 launcher

Nově opraveno !

Na serveru proběhl update a ne každý ovšem má originální Minecraft – vynechme důvody proč to tak je, my každému doporučujeme si pořídit Minecraft oficiální cestou = koupit – ,tak zde je videonávod od hráče Kostka_CZ jak si stáhnout onen nový launcher podporující 1.6.1 i 1.6.2

http://www.youtube.com/watch?v=oDbb12Hq2zQ

munio minecraft na 1.6.2 + bossové + mýtické zbraně

Chvilku to trvalo, ale věřím, že to stálo za čekání. K dnešnímu dni jsme přešli na verzi Minecraft 1.6.2. S tím souvisí noví mobové a doplněná pravidla.

Jak pracovat s koňmi?

Koně můžeš najít na planinách v částech světa, které se vygenerovaly až ve verzi Minecraft 1.6. Takže je to dále od spawnu, při hledání může pomoci mapa.

Jak si ochočit koně, jak si ho osedlat, jak ho krmit nebo množit tady nebudu rozepisovat, na to se můžeš podívat přímo ve videu. U nás na serveru je ale důležité zmínit to, že kůň se stává tvým majetkem až ve chvíli, kdy si ho pojmenuješ pomocí Name tagu (jmenovky). Do té doby ho můžeš mít sice ochočeného, ale kdokoliv ti ho může vzít.

Kde najít Name Tag? Za prvé je třeba říct, že nejde vyrobit (vycraftit). Dá se najít v truhlách v dungeonech, v opuštěných dolech a podobně. A protože je vás hráčů mnoho a dungeonů málo, asi časem přidáme i další možnost, jak Name tag získat. Asi za splnění nějakého úkolu nebo za tokeny.

Mýtické zbraně

Asi sis všiml/-a, že od nové verze po světě pobíhají zombíci s lukem nebo sekyrkou, skeletoni mají meče a podobné šílenosti 🙂 . A když je zabiješ, padají z nich nové typy zbraní – s magickými schopnostmi anebo s možností do nich vložit gem (socket).

Zbraně mají několik úrovní: common (běžné), uncommon (ne tak běžné), rare (vzácné), artisan, epic (epické), exotic (exotické) a legendary (legendární).

Mýtické zbraně na munio minecraft

Jak získat lepší mýtické zbraně?

Z různě těžkých mobů padají různě vzácné zbraně. Tady je tabulka, jak to funguje.

Creeper common, uncommon, rare
Kostlivec (Skeleton) common, uncommon
Pavouk (Spider) common, uncommon
Obr (Giant) epic, exotic
Zombie common
Ghast rare, epic
Zombie Pigman common, uncommon, rare
Enderman uncommon, rare
Jeskynní pavouk (Cave spider) common, uncommon
Silverfish common
Blaze uncommon, rare, epic, exotic
Magma kostka (Magma cube) common, uncommon, rare, epic
Ender drak (Ender dragon) legendary
Wither exotic, legendary
Čarodějnice (Witch) artisan

Neidentifikované předměty a gemy

Občas najdeš předmět, který je neidentifikovaný – to znamená, že má magické vlastnosti, ale ještě jsi je neobjevil/-a. Musíš najít Knihu identifikace (taky padá z mobů) a pomocí ní tento předmět identifikovat.

Dělá se to tak, že si dáš oba předměty do lišty, do ruky si dáš knihu, klikneš pravým, potom přejedeš na předmět a klikneš znovu pravým. Hotovo, předmět je identifikovaný.

Stejným způsobem funguje vkládání gemů do předmětů, které mají místo pro gemy (socket).

Zásuvné gemy, kniha identifikace, munio minecraft

Bossové

Od nové verze jsme také přidali bossy – silnější potvoráky, kteří mohou mít speciální vlastnoti a ze kterých padají lepší suroviny. Třeba i diamanty 😉 .

Objevují se náhodně po celém světě a když jsi v jejich blízkosti, všimneš si toho v chatu. Bosse poznáš taky tak, že jsou kolem něj takové plamínky.

Zombie Lord boss, munio minecraft

PS: Pokud hledáš nový (neoficiální) launcher pro Minecraft 1.6.

Aktualizovali jsme na Minecraft 1.5.2

Zrovna jsme provedli aktualizaci na Minecraft 1.5.2, takže si můžete ve svých klientech kliknout na Options – Force update. Automaticky se stáhne poslední verze a můžete hrát.

Update Minecraft 1.5.2 nepřináší žádné novinky – jedná se pouze o opravy chyb, které se objevily v předchozí verzi.