Minecon 2015, Londýn

Otevírací ceremoniál Mineconu 2015 v Londýně máme za sebou. Oproti předchozím Mineconům, kdy byly představovány velké updaty v Minecraftu (Minecraft 1.0, Adventure update, …), se mi zdálo toto uvedení více „korporátní“ a oficiální.

Celé to odstartovala veselá animace od studia Element Animation. Minecon 2015 získal zápis do Guinessovy knihy rekordů jako největší herní událost pro jednotlivou hru, protože se na akci dostavilo 10.000 lidí (prodaných lístků).

Následně byly připomenuty aktivity Mojangu v projektu Block by Block, kdy si pomocí Minecraftu mohou lidé prohlédnout a navrhovat změny přímo v místech, kde bydlí a projekt vzdělávání s Minecraftem.

Pro nejrůznější hračičky byla představena novinka – aplikace pro vytváření tzv. stop-motion videí, Microsoft zopakoval svou ukázku Holo-Lens brýlí z letošní výstavy E3 a nakonec ukázali trailer z připravované hry Minecraft: Story mode od studia Tell Tale game.

Informace o Minecraft 1.9 – Endsoubojový systém.

Program hlavního pódia

Sobota, 4. 7. 2015

11:30 – 12:30 – Opening Ceremony
13:00 – 14:00 – Stampy & Friends
14:30 – 15:30 – Costume Competition
16:00 – 17:00 – Getting Started Using Mods

Neděle, 5. 7. 2015

12:00 – 13:00 – The Minecraft Team – Upcoming Features
13:30 – 14:30 – Build Battle LIVE!
15:00 – 16:00 – The Mindcrack Crew
16:30 – 17:30 – TheDiamondMinecraft Live Adventure
18:00 – 18:45 – Closing Ceremony

Program streamování panelů

Sobota, 4. 7. 2015

13:00 – 14:00 – The Life of Youtuber
14:30 – 15:30 – Creating Custom Maps
16:00 – 17:00 – Crafting LIVE!
17:30 – 18:30 – Minecraft: Story Mode
19:00 – 20:00 – Achievement Hunter Q&A

Neděle, 5. 7. 2015

12:00 – 13:00 – How CaptianSparklez Created His Dream Game
13:30 – 14:30 – Creating Original Content
15:00 – 16:00 – The Minecraft Team – Behind the Scenes
16:30 – 17:30 – Ming the Code – One Mod at a Time

Potvrzeno Microsoft koupil Mojang

Pár dní se o tom už spekulovalo, ale jak se říká „dokud to není černé na bílém“, tak raději nekomentovat. Nicméně už je to venku a Microsoft koupil herní studio Mojang (nejvíce známé jakožto tvůrce Minecraftu) za 2,5 miliardy dolarů. Pro ještě větší wow efekt je to zhruba 50 000 000 000 českých korun 😀 .

Proč?

Jak píšou na svém webu, jedním z důvodu proč k prodeji vůbec došlo, byl ten, že Notch nikdy neplánoval, že se Minecraft stane tak velký. Je hračka si kódovat svou malou hříčku, bavit se s fanoušky a podobně, ale už je hodně náročné řídit mnoha miliardový byznys a mít celosvětově milióny zákazníků. To bylo na Notche moc a raději tyto starosti přenechal někomu, kdo se k tomu více hodí. Jak se to v praxi projeví nechci hodnotit, ono se ukáže.

Co to znamená pro hráče Minecraftu?

Pro běžné hráče to v tuto chvíli neznamená vůbec nic. Z firmy odchází pouze její zakladatelé – Notch, Carl a Jakob – všichni ostatní zůstávají a dále pracují na vývoji Minecraftu. Dále zůstává zachován vývoj pro všechny už existující platformy (PC/Mac, Xbox, Playstation, mobily, Sony Vita).

Nemělo by se měnit ani nic na tom, že budou moci hráči točit videa na YouTube, streamovat na Twichi, vytvářet vlastní mody (k tomu se už vyvíjí nové API).

Zatím se neví, jak to bude s jinými Mojang hrami – např. Scrolls. Ale i scrolls je výnosný projekt, takže je šance, že si jej Microsoft ponechá a bude dále vyvíjet.

Spousta lidí si myslí, že Microsoft je „ten zlý“ a že s ním celý Minecraft skončí. Osobně bych se toho tolik nebál. Lidi z Microsoftu nejsou hloupí a věc, která funguje skvěle není třeba rozbít. Uvidíme v následujících měsících až roku, kam se Minecraft posune.

Informace na Xbox webu.

Minecon 2013 Orlando, Florida

Minecon 2013 Orlando, Florida, logo

Sledujte tuto stránku nebo Facebook nebo Google+, kde budeme publikovat novinky a aktualizace.

Fandové Minecraftu se na tuto událost těší celé měsíce. Řeč je o již třetím ročníku Mineconu. Letos se koná v USA, Orlandu na Floridě a takto Notch vybíral místo konání 🙂

Živě

Chcete-li sledovat živý přenos nejdůležitějších událostí z Mineconu 2013, mrkněte na youtube Mojangu. Celé to začne v 15 hodin.

http://www.youtube.com/watch?v=CRe9HVIKRwE&feature=share

Novinky

Minecraft nabídne streamování na Twitch zmáčknutím jediného tlačítka. Stejnou funkci, kterou nedávno představil Xbox One. Zajímavostí a výbornou funkcí je, že chat z Twitche půjde přenést přímo do Minecraftu, takže nebude nutné pořád koukat jinam. Aby to chat ve hře nezahltilo, půjde Twitch chat filtrovat. Například jen followeři, VIP, atd.

Byli představeni dva noví zaměstnanci Mojangu, kteří se věnují mod API -Michael ‘Searge’ Stoyke- a render enginu (shadery) – Ryan ‘UltraMoogleMan’ Holtz. Mod API by rádi viděli hotový v roce 2014.

Dinnerbone se také zmínil, ale o tom už víme z dřívějška, že se chystá něco jako sezóny do Minecraftu, tak uvidíme, jak to bude fungovat v praxi.

Program Mineconu 2013

Nejsem si 100% jistý převodem jednotlivých časů, ale pokud to je špatně, tak upravíme za běhu 🙂 .  EDT je čas v USA Florida, CET je čas u nás v ČR.

Sobota, 2. listopadu 2013
10:00AM EDT
15.00 CET
Slavnostní zahájení
12:00PM EDT
17.00 CET
Developing Mods
(nějaké povídání o vývoji modů pro Minecraft)
01:00PM EDT
18.00 CET
Running A Server
(jak provozovat server)
02:00PM EDT
19.00 CET
SparkleSlamaroo Extravaganza: Animators of Minecraft
03:00PM EDT
20.00 CET
The Future of Minecraft
(budoucnost Minecraftu, to bude šťavnaté téma)
04:00PM EDT
21.00 CET
The Creatures
05:00PM EDT
22.00 CET
Costume Contest
(soutěž o nejlepší masku)
Neděle 3. listopadu 2013
10:40AM EST
16.40 CET
Redstone
(redstone informace, mňam 🙂 )
11:40AM EST
17.40 CET
Growing a Server Community
12:40PM EST
18.40 CET
Life on YouTube with SkyDoesMinecraft, Captainsparklez, ihasCupquake, and AntVenom
(jak se žije slavným Youtuberům)
01:40PM EST
19.40 CET
Mindcrack
(povídání s kluky ze serveru Mindcrack)
02:40PM EST
20.40 CET
Interview with Notch
(povídání s Notchem)
03:40PM EST
21.40 CET
Bringing Modding to the Masses
05:00PM EST
23.00 CET
Closing Ceremony
(slavnostní ukončení Mineconu)

Luxusní Mojang kancelář

Poctiví čtenáři si pamatují, když jsme psali o stěhování Mojangu do nové kanceláře. Tenkrát byly k dispozici fotky, které toho opravdu moc neřekly a vypadalo to snad i ošklivě.

Nyní si můžeme v celé kráse prohlédnout, jak si v Mojangu novou kancelář zařídili. Jde o unikátní a kreativní prostředí, kde jde vidět i špetka toho luxusu, který si mohou dovolit.

Fotky pochází ze soutěže, kde se vybírá nejlepší švédská kancelář.

A kdybyste chtěli Notche navštívit, můžete na adrese:
Maria Skolgata 83, Stockholm

🙂

Mojang se stěhuje do nové kanceláře

Mojang, firma, kterou Notch založil, stále roste a roste, vydělává více a více peněz a proto bylo nutné se přestěhovat ze staré útulné kanceláře do nové, větší a asi modernější. I když Švédové jsou v tomhle ohledu dost konzervativní (však znáte IKEA, ne?).

Takto vypadala stará kancelář a slavná malba na zdi. Naživo se můžete podívat i ve videu, kdy natáčeli Mojam.

Stará kancelář Mojang / Old Mojang officeStará kancelář Mojang / Old Mojang officeA takto bude vypadat nová. Zatím se stále stěhují, zabydlují. Až bude vše hotovo, určitě se znovu pochlubí.

Vybalování v nových kancelářích Mojang
Vybalování v nových kancelářích Mojang
Místnost na porady (meeting room)
Místnost na porady (meeting room)
Projekční místnost / kinosál (cinema room)
Projekční místnost / kinosál (cinema room)
Notchova kancelář
Notchova kancelář, kterou sdílí s Jahkobem (spoluzakladatel Mojang)
Mojang - pohled z prosklené konferenční místnosti
Pohled z prosklené konferenční místnosti

Humble Bundle Mojam [aktualizováno]

Znáte Humble Bundle? Je to pravidelná akce, kdy získáte několik her za cenu, kterou si sami určíte – doslova. Za několik posledních měsíců se takto prodalo her za několik miliónů dolarů.

Na tento víkend je připravena pro nás, milovníky Minecraftu, speciální akce Humble Bundle Mojam. Mojang tým bude následujících 60 hodin živě vysílat tvorbu dvou nových hry, které si můžete koupit. Výtěžek celé akce jde na charitu.

První oznámená hra se jmenuje Catacomb Snatch. Jde o typ RTS s tématikou starobylého Egypta (steampunk). Druhou hru chystá Oxeye Game Studio (výrobce hry Cobalt), v tuto chvíli zatím nemá jméno.

Zde si můžete pustit video i v kvalitním rozlišení – http://www.twitch.tv/mojang.

PS: A pokud se vybere více než půl miliónu dolarů, Notch se zmiňoval, že se nechá oholit 😀 .

Catacomb Snatch, v1
Catacomb Snatch, verze 1, někdy kolem půlnoci, den 1

Další, kdo se k 60-ti hodinovému vývojovému maratonu Humble Bundle Mojam přidal, jsou Wolfire. Vybrali si podobné téma jako Mojang, tak uvidíme, co z toho bude. I je můžete sledovat živě.

Aktualizace: Ve výsledku se za celý víkend vybralo $436.097 a celá částka jde na charitu. Výsledná hra vypadá takto:

Catacomb Snatch, Mojam

Minecon 2011 – den 1

Pokud se kolem Minecraftu točíte už nějaký ten pátek, víte, že se dnes a zítra koná v Las Vegas, NV v hotelu Mandalay Bay Minecon. Na Minecon se sjedou všichni z Mojangu (Notch, Jeb, …) a taky spousta fanoušků. Nemůže chybět ani Steve 🙂 .

Mandalay Bay hotel
Mandalay Bay hotel

Hotel můžete vidět taky v oficiálním Minecon traileru.

Jak to vypadalo při přípravách se mrkněte níže. Jsou tam další slavné osobnosti kolem Minecraftu. MinecraftChick je nepřehlédnutelná s jejími růžovými vlasy 🙂 .

Jestli se vám líbí písnička ve videu, tady ji máte na YouTube, kde se dá i stáhnout.

Postřehy z PAX Prime 2011

Pokud to náhodou nevíte, PAX Prime je herní konference konaná v Seattlu, WA. Zaměřuje se spíše na menší vývojáře kam patří také firma Mojang. Notch, Jeb, MinecraftChick a spousta dalších lidí z Mojangu přijeli na PAX, aby zde prezentovali aktuální update Minecraft Beta 1.8 a také se setkali s týmem z Microsoftu, protože připravují verzi Minecraftu pro Xbox.

Program Mojang

Notch / Mojang ve svém stánku prezentují od pátku do neděle novou hru Cobalt, na které spolupracují se studiem Oxeye Game Studio. Poskytnou také nové informace ohledně své nové hry Scrolls. O název této hry v současné době vedou soudní spory s Bethesdou, ale to je na kompletně jiný článek 🙂 .

Minecraft Beta 1.8 + Adventure mod

Největší pozornost se samozřejmě upírá na nový update Minecraft Beta 1.8, novinku Adventure mod a předvádění dema Minecraft Pocket Edition na mobilním telefonu Sony Xperia Play. (bližší informace se pokusím co nejdříve sepsat a doplnit, pozn. red.)

Další informace a také soutěže můžete sledovat například na Twitteru @notch a @Minecraft a pomocí hashtagu #MineCon.

Objeví-li se další zajímavé informace z PAX, připíšu je k tomuto článku.