Minecon 2016 – Kalifornie

minecon-2016-header
Zdroj: minecraft.net/en/minecon/

Pro fanoušky Minecraftu je tu opět super zajímavý víkend – 24.-25. září 2016. Po roce se vrací Minecon – tentokrát se koná v Kalifornii v USA, ve městě Anaheim.

Pro návštěvníky začíná program v 10 dopoledne, ale díky časovému posunu to pro nás znamená, že se můžeme na zahájení těšit od 19. hodin dnes večer. Kompletní program bude uveden níže, nebo se mrkněte přímo na stránky Mineconu v angličtině.

Minecraft 1.11 – Exploration update

Od vývojářů bychom se měli dozvědět první novinky týkající se chystané verze Minecraft 1.11. Celé téma Mineconu se točí kolem Endermanů, End světa, tak jsme sami zvědavi, co nového tato verze přinese. Máte tipy? 🙂

Program – sobota/neděle

Bylo vidět jak širokou základnu Minecraft po celém světě má a jak se vyvíjí. Například z úvodního ceremoniálu jsem neznal snad jediného účinkujícího, jediného Youtubera. Časy, kdy se po pódiu promenádoval Notch, Captain Sparklez a jiné „staré“ hvězdy jsou fuč. Ale někteří známí zůstali – o tom dále… 🙂

Jedna stálice je ale jistá – Greg Aronowitz – chlapík, který zajišťuje veškeré kulisy už několik let.

Greg Aronowitz, Minecon California 2016

Dále se program zahájení nesl v duchu, že Minecraft už není jen hra, ale zašťiťuje také projekt Block by block, který za poslední 3 roky vybral na příspěvcích přes 5 miliónů dolarů a pomáhá aktuálně v realizaci 25 projektů. Pomáhá také ve vzdělávání pomocí své platformy education.minecraft.net.

Pro Minecraft Windows 10 a Pocket edici se chystá velká změna – hráči si sami budou moci pomocí addonů upravovat chování entit, textury/modely a podobně. Jak to potom v praxi může vypadat…

Čas Místo Program
19:30 – 20:30 hlavní hala MINECON 2016 zahajovací ceremoniál
21:00 – 22:00 hlavní hala Minecraft ve virtuální realitě
21:00 – 22:00 Room 304 „Vylepšení“ Vanilla Minecraftu pomocí Command Blocků
21:00 – 22:00 Room 303 Bringing eSports to School
21:00 – 22:00 Ballroom DE Vyprávění příběhu pomocí Minecraftu
21:00 – 22:00 Expo Stage/Hall A Jak používáme Minecraft k vytváření videí
22:30 – 23:30 hlavní hala Soutěž kostýmů
22:30 – 23:30 Room 303 Použití Minecraft modů pro vyučování
22:30 – 23:30 Expo Stage/Hall A Povídání s vývojáři o mobilním a Windows 10 Minecraftu
22:30 – 23:30 Ballroom DE BlockWorks – A Minecraft Studio
22:30 – 23:30 Room 304 Cobalt: The First Total Conversion Mod
0:00 – 1:00 Ballroom DE Mindcrack – Gaming as a Group
0:00 – 1:00 Expo Stage/Hall A Hermitcraft: Growing and Maintaining a Strong Server Community
0:00 – 1:00 Room 303 Minecraft Mentors, Support and Resources
0:00 – 1:00 Room 304 Building Communities from Bedrock up
0:00 – 1:00 hlavní hala Stampy Vs Squid
1:30 – 2:30 Room 304 Budování komunity pomocí streamování
1:30 – 2:30 Ballroom DE Vytváření kreativních Minecraft videí
1:30 – 2:30 Expo Stage/Hall A Novinky pro konzolový Minecraft (Xbox, Playstation)
1:30 – 2:30 Room 303 Jak si vybudovat kariéru na Minecraftu
3:00 – 4:00 Room 303 Bezpečnostní tipy na internetu pro rodiče i děti
3:00 – 4:00 Ballroom DE Mindcrack: Charity Powered by Minecraft
3:00 – 4:00 Room 304 Game Design and Development with Minecraft
3:00 – 4:00 Expo Stage/Hall A Godiva Gaming: Crafting Friendships Online
5:00 – 6:30 hlavní hala MINECON 2016 Evening Show

Program – neděle/pondělí

Uvádím pouze hlavní halu, protože program z ostatních přednášek se nevysílá.

Čas Místo Program
20:00 – 21:00 Main Stage/Hall D Novinky v Minecraft 1.11
21:30 – 22:30 Main Stage/Hall D YouTubers vs 4J Studios: Mini Game Showdown!
23:00 – 00:00 Main Stage/Hall D Pokec s Jensem (Jebem), hlavním vývojářem Minecraftu
0:30 – 1:30 Main Stage/Hall D Hypixel – Creeper Carts
2:00 – 3:00 Main Stage/Hall D MINECON 2016 ukončení

další novinky a aktualizace budou průběžně přibývat…

Minecraft 1.9 – první informace z Mineconu 2015

Podle posledních informací váhám, jestli bude mít Minecraft 1.9 přízvisko End update nebo Combat update. Spíše se přikláním k tomu prvnímu 🙂 .

(omluvte horší kvalitu obrázků, jsou to jen screenshoty z videopřednášky)

Nový End, nový Enderdragon

Všichni víme, jak je souboj s Ender drakem nezajímavý (z dnešního pohledu). Stačí pár bloků a šípů a je vystaráno. To se změní, stejně jako celý End svět.

Sloupy, které podepírají End krystaly nebudou náhodně rozesety po hlavním ostrově, ale budou tvořit jakousi kruhovou arénu a krystaly budou mít kolem sebe železnou klec. Uprostřed toho všeho bude lítat drak, který bude mnohem více agresivnější. Možná bude chrlit i oheň! Čím více End krystalů zničíte, tím by měl být útočnější, shazovat vás ze sloupů a zabíjet. To bude zábava 🙂 .

Půjde vykraftit jakýsi „end krystal“, pomocí kterého budeme moci spawnout nového draka.

V Endu ale nekončíme. Kromě hlavního ostrovu přibude mnoho menších ostrovů, na které se bude dát dostat tzv. End bránou (End gateway). Tam narazíme na nové dungeony, End města (End city), nové rostliny – Chorus, které dávají ovoce – Chorus fruit (mimochodem z těchto se budou vyrábět ty fialové bloky)…

… a také nového moba – Shulker (složením dvou slov Shell + Lurker) – prostě takový End krabík 🙂 .

Shulker vystřeluje jakési projektily, které jde zabít, ale pokud zasáhnou hráče, dají mu efekt levitace (vznášení). Hráč se začne nekontrolovatelně vznášet a může snadno zemřít při pádu z velké výšky.

Informace o bojových změnách si necháme do dalšího článku. Jak se vám End novinky v Minecraft 1.9 líbí? 🙂

Minecraft 1.9 – nový drak, anebo dračice?

Dinnerbone se už v minulosti pochlubil, že v Mojangu aktivně pracují na vývoji Minecraft 1.9. Nevíme, jestli budou další mezistupně Minecraft 1.8 – aktuálně je nejnovější verze 1.8.2-pre4, ale víme jednu novinku, která se ve verzi 1.9 objeví – předělaný a vylepšený EnderDragon.

Upraven má být souboj s tímto finálním bossem. Vycházet má z konzolové verze, ale Dinnerbone si přichystal i nějaká drobná vylepšení, o kterých se dozvíme později.

A co když už jsme draka zabili? Žádný problém – půjde zabít i ve své nové podobě. Že bychom se dočkali nějakého systému respawnování draka? A poslední zajímavost je ta, že podle seedu mapy se bude pravděpodobně objevovat drak nebo dračice 🙂 . Možná něco jako černý a červený drak. Ale to už jen hádám, nechme se překvapit 🙂 .

Aktualizace/doplnění od polarkace:

S tím pohlavím je to pouze vtip. Notch původně odkazoval na Ender draka jako „ona“ (her) a to se vžilo. Dinnerbone v aktuálních tweetech odkazoval na draka jako „on“ (him) a ostatní mu to samozřejmě dali najevo. Nakonec to „zametl“ jako, že pohlaví se mění v závislosti na seedu.

minecraft-19-new-dragon-1 minecraft-19-new-dragon-2

screenshoty pochází od Dinnerbona

Změny na serveru #7 – Enderdragon, mob vajíčka

Za poslední dobu se sešlo několik změn a protože je dobré, abyste byli v obraze, co se na serveru děje, sepíšu ty nejdůležitější tady.

Ender dragon – ender drak

Přidali jsme plugin, který bude ender draka a léčící krystaly restartovat každý den. Tento čas můžeme později změnit a asi to uděláme, protože každý den je dost často. Z toho důvodu si během následujících dní zrušte trapky v Endu, protože celý svět smažeme a začneme s ním nanovo.

Úkoly / Questy + tokeny

Přidali jsme možnost utrácet tokeny. Můžete si pomocí úkolů vybrat, za co tokeny utratit. Tokenová tržnice je nyní na spawnu u skály.

Stejným způsobem budou fungovat obchody s mob vajíčky (krávy, prasata, …). Pastevec nyní stojí u mostu u spawnu.

Residence

Navýšili jsme počet residencí pro všechny hráče a to takto:
běžní hráči +1 na 4 residence; member+ +2 na 6 residencí; VIP +2 na 10 residencí. Velikosti zůstaly stejné.

Světy

Jak už asi víte, přidali jsme několik nových skákaček a soutěží do FUN světa. Jsou to výtvory našich hráčů a tím jím děkujeme. Ostatně za to dostávají muníky pokaždé, když někdo soutěž dokončí 🙂 . Otevřeli jsme taky PVP svět, kde budeme pravděpodobně měnit mapy.

Přehled příkazů

Pro lepší přehled a pochopení příkazů budu postupně doplňovat tuto stránku a tam najdete vše podstatné.

Zprávičky #19 Obchodujeme s Emeraldy/Smaragdy

Dnes si ukážeme všechny snapshoty které jsme zapomněli ukázat a myslím si že přidávájí fakt hodně věcí proto jsem si je vybral a trvalo mi to dlouho napsat, 12w21b je jen věc kterou tam dali hned další den.

Snapshot 12w21a

Snapshot 12w21a přidává a mění opravdu mnoho věcí. Tento snapshot se řadí mezi ty obsáhlejší.

Ender Chest

Na výrobu je potřeba 8 obsidianu a jedno Eye of Ender. Vydávají světlo a mají Poletující částice jako Enderman. Dají se položit vedle sebe ale nespojí se nejde tedy udělat dvojitá truhla. Obsah uvnitř je pořád stejný. Takže když máte jednu tuto truhla a 100vky metrů daleko druhou nemusíte se vracet. Pokud něco zapomenete je nerozbitná. A vydrží i výbuch TNT. Na multiplayeru je obsah truhly pro všechny
hráče stejný.

Zlaté jablko

Zlaté jablko už ve hře je dlouho dělá se ze zlatých nugetů a dostaneme 5 vteřin regeneraci života. Je přidáno druhé silnější na které je potřeba osm zlatých bloků.Z něho získáte 30 vteřin velmi silné regenerace, 5 minut proti ohni a 5 minut normální ochrany.

Sandstone schody

Již šestý druch schodů vyrábí se stejně akorát ze sandstone.

Emerald / Smaragd

Emerald česky smaragd je nový herní platidlo se kterým mužem nakupovat a prodávat ve vygenerovaných vesnicích (více info níže). Těžit se dá pouze ve vysokých horách (biom Extreme Hills) ve výšce 0 až 30. K vykopání je třeba železný nebo lepší krumpáč. Z bloku vypadnou rovnou smaragdy -> nevyžaduje pec.

Pyramidy / chrámy

Nebo také písečné chrámy. Pravěpodobně další část k již dříve přidaným studním které se náhodné generují v poušti. Občas se objeví zakopané v písku kdy sou vidět špičky věží. Na první pohled uvnitř nenajdete nic zvláštního. Stačí si jen prohlédnout podlahu a zjistíte že uprostřed pod modrou vlnou je skrytá místnost s pokladem a velmi nebezpečnou pastí v podobě nášlapné desky napojené na několik TNT. Jsou zde čtyři truhly které náhodně osahují kosti, zkažené maso, diamanty, smaragdy, zlato a železo.

Vesnice

Generování vesnic prošlo menší změnou. Občasné špatné umístění v nerovném terénu (příklad) je trochu opravené vesnice by se teď měla objevit na více rovných plošinách.
Také vesnice na pouštích jsou nyní tvořeny z písku a různých druhů sandstone.

Gravel / štěrk

Štěrk získal novou texturu.

Noční obloha

Hvězdy jsou menší. Obloha tak působí přirozeněji.

Obchodování

Pravým klikem na vesničana zahájíte obchodování. Jako platidlo tu slouží emerald (smaragd). Za ně můžete nakupovat a prodávat různé věci. Každý vesničan nabízí jiné věci podle toho jakou má profesi. Kovář nabízí různé nástroje a zbroje, knihovník papíry a knihy kněz lahvičky se zkušenostma a tak podobně.

Další změny

Když sedíte ve vozíku na kolejích a držíte klávesu pro chůzi vozík se rozjede. Bohužel velmi pomalu takže je pořád efektivnější využívat zrychlovací koleje. Tímto pomalým způsobem můžete tlačit vozík s truhlou, s pecí nehnete.

Mezi zvířaty se chodí mnochem snadněji. Odstrkujete je z cesty, vaši chůzi nijak neovlivní.

Dispenser umí vystřelit vodu a lávu před sebe a zase jí nabrat.

Srážka lodi z lekníny je rozbije a loďka zůstane neporušená.

Kýble (bucket) můžete stackovat (maximálně do 16-ti kusů).

Nový příkaz v singleplayeru /seed , který ukáže seed světa.

Sníh přidán do inventáře creative modu.

Snapshot 12w21b

Tento snapshot vyšel hned po vydání prvního hlavně z důvodů opravy textur smaragdu.

Nový inventář v creative módu

Inventář je nyní více přehlednější a je rozdělen do různých kategorií: bloky ke stavění, dekorace, redstone, přeprava, různé jídlo, nástroje, výstroj, věci na vaření lektvarů, materiály, vyhledávání a váš inventář také je zde přidán blok nacházející se ve Strongoldech ze kterého po rozbití vyleze Silverfish.

Notchoviny 2. díl

Vítám vás u druhého dílu Notchovin! V Mojangu se nic nového nestalo, ani snapshot se nevydal. Náplň dnešního dílu bude tajemná postava jménem Enderman a rozpadající se zombie a jako minule se podíváme na další zajímavá fakta.

Enderman

Tento tajemný černý a tři bloky vysoký mob budící posvátnou úctu byl do hry přidán ve verzi 1.8. Jeho domovem jsou planiny Endu. Pokud se na tohoto moba podíváte, teleportuje se za vás a začne vás řezat hlava nehlava. Krom toho,  že je extrémně dotěrný a musíte si dávat pozor kam se díváte krade některé bloky. Dříve mohl krást co chtěl a opravdu nebylo příjemné, když jste si postavili obrovský a složitý redstone obvod a Enderman vám ho rozkradl. Mojang mu však toto rabování utnul. Od verze 1.9 muže sbírat pouze bloky s trávou, hlínu, mycelium, písek, štěrk, jíl, nějaké kytičky a houby, kaktus, dýně, meloun a TNT. Enderman nemá rád vodu. Dříve toto šlo využít pro pasti ale nyní se z ní teleportuje. A něco málo na konec – pokud jste tak odvážní a na Endermana  se chcete podívat, koukejte se přes sklo nebo liány. O Endermanovi si v nějakém díle Notchovin ještě popovídáme. Tento mob je poměrně nový a proto se stále zdokonaluje. Podobně jako jakýkoliv jiný mob. Ale to určitě víte.

Enderman
Enderman

Zombie

Smradlavá, zapáchající a rozpadající se potvora. Můžete na něj narazit v podzemí, v noci (a to prakticky kdekoliv) nebo v dungeonech. Krom toho že má 20 životu z něj čas od času spadne nějaká ta vzácná věc. Může z něj vypadnout železný slitek, železný meč – prostě nějaká ta železná výbavička. Sám je tento mob naprosto bezbranný. Ale pokud je na vás zombíku tak 10 a vy jste v malém prostoru, máte malou šanci, že s této šlamastiky vyváznete živý. Nejlepší cesta jak zabíjet Zombie je dovést je na denní světlo. Stejně jako Skeletoni začnou hořet. Od snapshotu 12w06a zombíci umějí rozbíjet dveře. Také pořádají nájezdy na vesnice. Když se podíváme do minulosti tak zjistíme, že Zombie nosili v Survial testu brnění které jim však nic nepřidávalo. Nejspíš to byla jenom estetika.

Víte že?

-Houby rostou nejrychleji na Myceliu?

Mycelium

– Pokud Creeper nebo TNT bouchne ve vodě nepoškodí terén? (netýká se IndustrialCraftu)
– Pokud dáte čtyři sazeničky do čtverce a použijete Bone Meal (hnojivo) tak vyroste velký strom?
– Nejodolnější materiál je Obsidián?
– Pokud máte na krumpáči vylepšení Fortune III vytěžíte s ním víc rud?
– Pomocí Soulsandu můžete udělat jednosměrné dveře?
– Místo Ender Dragona byl dřív plánován tzv. Red Dragon?
– K většině lektvaru potřebujete  Nether Wart ( Netherská Bradavice)?
– Některé lektvary nebyly uvedeny do hry? (Lektvar Neviditelnosti, Lektvar Dýchání pod vodou, Lektvar Hladu atd.)
– V dobách Minecraft Alpha byly tzv. Seecret Update?
– do TNT dříve stačilo bouchnout aby se vznítilo?

Toto by bylo pro druhý den Notchovin vše. V příštím díle se podíváme na Skeletona a snapshoty.

Minecraft 1.9 pre-release 4 dostupný

Tak a je to tady. Sice je to už nějaká doba co MC 1.9 pro-4 vyšel ale muzete si ho zahrát.
Ve hře ještě nenajdete Ender-Dragon, stronghold najdete pomocí Ender-eye. Prostě hodíte Ender-eye a jděte za ním az kym neukáže na zem ( samozřejmě budete potřebovat hodně Ender-eyov 🙂 ). No ale nejdu zdržovat a tu mate link na download.

Minecraft 1.9 pre-4 klient: v sekci „Ke stažení

Ale mam pro vás ješťe 1 zprávu. Můžete si přidat Ender-Dragon do hry :). Ender-dragon zatím neútočí, nevydává zvuky a neda se zabit.

Jak spawnout Ender-dragona

Spawněte (případně vycraftite) si diamantový a zlatý meč. Pravým kliknutím diamantovým mečem se teleportuje do The End a pravým kliknutím zlatým mečem spawněte draka.

První obrázky z Minecraft 1.9 pre-release 4

Jako předkrm k hlavnímu chodu, kterým bude rozsáhlý výčet novinek z nejnovější pre-release verze Minecraftu, nabízíme hezkou sbírku fotek na téma „ender-„. V galerii tak naleznete snímky z nového světa a další přírůstek do rodinky potvor, Enderdragona.

A ten panáček s cedulí, to je jen pozdrav z místečka s End Portalem :-).

Enderdragon – drak v Minecraft

První informace o drakovi (Enderdragonovi) jsme psali ve zprávičkách. Nyní přinášíme nové, kvalitnější snímky. Stále se jedná pouze o kostru moba, textury Notch přidá později.

Drak bude žít asi jen ve světě Ender (což bude něco jako Nether). Více info až zjistíme… 🙂