Minecraft 1.9 – nový drak, anebo dračice?

Dinnerbone se už v minulosti pochlubil, že v Mojangu aktivně pracují na vývoji Minecraft 1.9. Nevíme, jestli budou další mezistupně Minecraft 1.8 – aktuálně je nejnovější verze 1.8.2-pre4, ale víme jednu novinku, která se ve verzi 1.9 objeví – předělaný a vylepšený EnderDragon.

Upraven má být souboj s tímto finálním bossem. Vycházet má z konzolové verze, ale Dinnerbone si přichystal i nějaká drobná vylepšení, o kterých se dozvíme později.

A co když už jsme draka zabili? Žádný problém – půjde zabít i ve své nové podobě. Že bychom se dočkali nějakého systému respawnování draka? A poslední zajímavost je ta, že podle seedu mapy se bude pravděpodobně objevovat drak nebo dračice 🙂 . Možná něco jako černý a červený drak. Ale to už jen hádám, nechme se překvapit 🙂 .

Aktualizace/doplnění od polarkace:

S tím pohlavím je to pouze vtip. Notch původně odkazoval na Ender draka jako „ona“ (her) a to se vžilo. Dinnerbone v aktuálních tweetech odkazoval na draka jako „on“ (him) a ostatní mu to samozřejmě dali najevo. Nakonec to „zametl“ jako, že pohlaví se mění v závislosti na seedu.

minecraft-19-new-dragon-1 minecraft-19-new-dragon-2

screenshoty pochází od Dinnerbona

Minecraft 1.9 pre-release 4 dostupný

Tak a je to tady. Sice je to už nějaká doba co MC 1.9 pro-4 vyšel ale muzete si ho zahrát.
Ve hře ještě nenajdete Ender-Dragon, stronghold najdete pomocí Ender-eye. Prostě hodíte Ender-eye a jděte za ním az kym neukáže na zem ( samozřejmě budete potřebovat hodně Ender-eyov 🙂 ). No ale nejdu zdržovat a tu mate link na download.

Minecraft 1.9 pre-4 klient: v sekci „Ke stažení

Ale mam pro vás ješťe 1 zprávu. Můžete si přidat Ender-Dragon do hry :). Ender-dragon zatím neútočí, nevydává zvuky a neda se zabit.

Jak spawnout Ender-dragona

Spawněte (případně vycraftite) si diamantový a zlatý meč. Pravým kliknutím diamantovým mečem se teleportuje do The End a pravým kliknutím zlatým mečem spawněte draka.

Zprávičky #5

Notch se dnes zmínil, že chystá něco “epického”, jakkoliv toto slovo nemám rád. Okamžitě ho začali bombardovat fanoušci s dotazy o co že jde.

A tak se rozhodl zveřejnit první obrázek “na hrubo” nakresleného nového moba, draka – Enderdragon. Objeví-li se dnes nové informace, připíšeme je zde.

Enderdragon

A konečně se dostává do prodeje aktuální verze Minecraft – Pocket Edition.