HerrSommer Minecraft Texture Pack

Dnes jsem si pro vás připravil texture pack, který nabízí dvě varianty – HerrSommer Minecraft Texture Pack a HerrSommer Minecraft Texture Pack Rustic. Oba balíčky jsou k dostání v rozlišení 64×64 pixelů a přináší realistický, ale nepříliš agresivní vzhled. Líbí se mi na nich především základní bloky (stone, wooden planks, cobblestone, ad.).

Verze Rustic je mírně temnější, zabarvená do hněda, ale prozatím nemůžu říct, že by se mi jeden líbil více než druhý. Oba jsou parádní.

HerrSommer Minecraft Texture Pack + Rustic

Prvních 8 screenshotů je základ, dalších 8 je Rustic verze.

Který se líbí více vám?

Pixbits Minecraft texture pack

Náhodou jsem narazil na Pixbits Minecraft texture pack, který ukazuje svět Minecraftu v pestrých, malovaných barvách. Žádná realita, taková pohádka 🙂 .

V době psaní tohoto článku zatím neumí pracovat s novými bloky z updatu Minecraft 1.2.4, takže si pohlídejte aktualizaci a zatím můžete hrát bez nich.

Nevím, jestli jej vyžaduje, ale pro jistotu si nainstalujte McPatcher.

Faithful texture pack – čistý základní balíček

Znáte to, když si nainstalujete super-duper texturový balíček, jste z něj nadšeni, ale stejně se po čase vrátíte k základním (defaultním) texturám. Zvyk je železná košile 🙂 .

Proto se vám může líbit tento Faithful texture pack. Vychází a vcelku hodně se drží defaultních textur, ale některé prvky zjednodušuje. Vzniká tak pěkný a čistý texture pack, ve kterém se budete cítit “jako doma” 🙂 .

K instalaci texture packu potřebujete klasicky i mcpatcher.

PS: Další texture packy najdete v sekci Ke stažení.

Inspiration

Kdyby si snad někdo myslel, že Minecraft je pro dětičky a nepoleká vůbec nikoho, je tu možnost si pořídit další z řady námi doporučených balíčků textur, tentokrát s názvem Inspiration.

Jeho hlavní předností ale nejsou textury bloků, jak by všichni čekali. Rozhodně vypadají skvěle, ale jejich vysokou kvalitu předčí doslova hororové skiny mobů, se kterými není radno si zahrávat. Komu zdejší creeper nepřinese noční můry, dostane lízátko. Odvážnější se můžou vydat na cestu do pekla, které je na rozdíl od původní verze skutečně strašidelné, k čemuž největším dílem přispívá neuvěřitelně odporný ghast.

Textury jsou opět v rozlišení 32×32, které jsme demokraticky zvolili za rozlišení s nejlepším poměrem vzhled/potřebný výkon. Tvůrce balíčku uvádí, že dílko je dokončeno z 80 %, tudíž na výše uvedeném odkazu sledujte aktualizace.

SummerFields

Po delší odmlce se naše texturová policie vrací s dalším povedeným balíčkem, který si od svého stvořitele vysloužil název SummerFields. Nejde o kousek, který by z Minecraftu udělal Crysis, ale přináší opět malinko jinou stylizaci, takže minimálně jako oživení poměrně stereotypního prostředí hry poslouží více než dobře. Přestože ještě balíček není úplně kompletní, jeho atmosféru nenaruší ani prozatím nedostupný reskin creepera. Kompatibilní je se všemi novějšími verzemi hry a jeho náročnost není nikterak vysoká, protože textury mají rozlišení „jen“ 32×32. Přesvědčit vás se pokusí i několik obrázků 🙂 .

Vylepšená voda v Minecraft, Water Shader

Po včerejším článku o „filmových efektech“ v Minecraftu se mě více lidí ptalo na tu hezkou vodu. Jedná se o mod Water Shader, není to texture pack.

Návod na instalaci Water Shader modu

K instalaci budete potřebovat jen samotný mod – ten si stáhnete na stránce výše a nějaký program, který dokáže otevřít se soubory .jar. Nejčastěji to bývá WinRAR nebo 7-Zip.

1) Ve WinRARu si otevřete soubor minecraft.jar – ten najdete u Win Vista/Win7 ve složce C:\Users\[nazev uzivatele]\AppData\Roaming\.minecraft\bin. Rozbalte si soubor modu, který jste si stáhli a nakopírujte obsah složky Minecraft do minecraft.jar ve WinRAR.

Instalace Water shader2) Vlevo vidíte složku META-INF. Tu smažte.
3) WinRAR můžete zavřít. Teď nakopírujte celou složku /shader, do složky /bin.

Instalace Water shader4) a to je vše.

Možné problémy

Aktuálně je mod připraven pro verzi Minecraft 1.8.1. Sice jsem se dokázal dostat i na multiplayer, ale s obrovskými lagy. S modem se tedy zaměřte spíše na singleplayer.

Nedostatek paměti (Minecraft runs out of memory) vyřešíte tak, že v konfiguračním souboru upravíte dvě hodnoty.
C:\Users\[nazev uzivatele]\AppData\Roaming\.minecraft\bin\shader\config.txt
Přepište/upravte na: anti_aliasing 1, reflection_resolution 2

Chyba pri LWC plugine

Objavil som náhodou chybu s týmto pluginom. Neni to nejako vážne že by sa muselo neviem čo meniť, ale davajte si radšej pozor. Chyba je pri peci. Nemôžete na ňu použit príkaz (/cprivate) keď je v ňej zapálené. Je to kvôli tomu, že objekt burning_furnace neni v databázi tohto pluginu. Takže stačí pekne počkať kým pec dohorí, a možete ju pekne zamkuť :-).