Přejít či nepřejít na mapu 1.9?

Logicky se objevují dotazy, jestli a kdy budeme na serveru přecházet na novou verzi Minecraft 1.9 a s tím spojená otázka, jestli bude nová mapa. Je v tom malý háček.

12734289_969607129741221_671383927903964869_n

Snad všechny pluginy již máme aktualizované i pro verzi Minecraft 1.9 až na jeden plugin – dost zásadní pro warez hráče. Bez tohoto pluginu nemůžeme pokračovat ve stejném způsobu přihlašování jako doposud a vznikají nám tedy tři možnosti a potřebovali bychom s nimi poradit od vás – současně aktivních hráčů.

Varianta A – originální přechod

 • přejdeme nyní na verzi MC 1.9,
 • odstartujeme novou mapu,
 • přístup budou mít pouze originální hráči s koupeným Minecraftem,
 • warez hráči získají přístup až bude k dispozici zmiňovaný plugin.

Varianta B – anarchie na 1.9 🙂

 • přejdeme nyní na verzi MC 1.9,
 • zůstaneme na současné mapě,
 • přístup budou mít všichni včetně warez hráčů,
 • ALE vznikne problém s tím, že každý bude mít nový účet (nové UUID) = bude potřeba převést vlastnictví regionů, truhel a všeho zamčeného = hrozná otrava a práce především pro MODy 🙂
 • a můžou být problémy se skiny

Varianta C – nechat při starém

 • počkáme na verzi 1.8, až budou k dispozici všechny potřebné pluginy – otázka je, kdy to bude – za týden?, za měsíc? nevíme

Pomozte nám prosím vyplněním několika krátkých otázek, díky 🙂

Dnes kolem 19-20 hodiny se začne přesouvat mapa a účty současných hráčů. Až bude mapa přesunuta a majetek hráčů zabezpečený, přepneme server pro veřejný přístup.

Současní hráči – dojděte, ať si zamknete pozemek, truhly, atd. 🙂

IP a bližší informace napíšu přes Skype/email/FB.

Startujeme novou mapu – Minecraft 1.8.1

Možná už jste si všimli, možná ne, ale rozhodli jsme se spustit novou mapu na verzi Minecraft 1.8.1. Pokud se nic nepokazí, tak toto bude mapa opět na dlouhé měsíce (až roky). Klasicky do té doby, než Mojang/Microsoft zase nevymyslí něco, co Minecraft úplně překope 🙂 .

Nejdůležitější informace?

Server je přístupný pouze pro hráče s originálním (koupeným) Minecraftem. Na serveru je zapnutý whitelist a proto tam mají přístup jen vybraní hráči.

Proč? Protože nemáme rádi griefery, kteří nám ničí hezký svět a protože první pluginy na ochranu majetku a pozemků budou zhruba až za 2 měsíce a nechce se nám už čekat.

Začínáme na velice malé mapě – 500×500 bloků. Takový experiment, jak se nám bude hrát jako komunitě, kdy je potřeba více spolupracovat, suroviny jsou omezené, atd. Zvětšování mapy bude probíhat pomocí úkolů, soutěží a VIP.

Jak se dostanu na whitelist?

Buď doporučením hráče, který už na serveru hraje (zaručí se za tebe). Druhou možností je, že se známe z minulosti, jen jsem tě zapomněl připsat. Ozvi se mi na email nebo Skype a zkusíme se domluvit. Pokud jsi nový hráč a rád by ses na server dostal, zkus zvážit příspěvek na server (taková forma VIP). Více si přečti na samostatné stránce o VIP.

Jak vypadá mapa první minuty po spuštění a v podstatě to stejné o VIP si můžeš prohlédnout i ve videu.

Aktualizace serveru Minecraft 1.8 – nepopulární kroky

Aktualizace 7. 9. 2014: Jak se dalo předpokládat, navštívili nás griefeři. Výhodou Minecraftu 1.8 (a bylo to už i dříve, tuším od verz 1.7.9) je, že každý hráč má své jedinečné číslo – UUID, které se stahuje z Mojang serverů. Zapomeňte tedy na to, že si změníte IP adresu nebo se budete vymlouvat na kamaráda. Dostali jste ban – máme poznačeno vaše UUID a na našem serveru si už nezahrajete. Mějte se.

A pokud jsi majitel slušného serveru, poznač si a zabanuj tyto hráče. Ušetří ti to problémy.

Griefer UUID Důvod banu
Eragon197 b1aa7e18-daec-4dac-a71d-a9ef35019709 rozsáhlé ničení, zapalování
dytikCZ 005432f4-3913-4c7a-bce5-78eeea42f3e3 hrubé nadávání

Včera jsme aktualizovali server na verzi Minecraft 1.8. To je „dobrá“ zpráva. Dále už přicházejí jen „špatné“, chcete-li nepopulární zprávy. Je důležité říct, že v tuto chvíli se jedná o testovací provoz, testovací mapu.

Zkusili jsme nejdříve hrát na původní mapě, kde měli všichni všechno postavené, ale server se neskutečně lagoval a dokonce opakovaně padal. Minecraft 1.8, i když by neměl mít problémy s aktualizací map na verzi Minecraft 1.7, si s tím očividně moc nerozumněl. Proto jsme nastartovali úplně novou mapu.

Klasicky byl povolený přístup i pro warez hráče, ale tím pádem všichni hráči s originálním Minecraftem přišli o své skiny. Mojang to „chytře“ nastavil tak, že když je server v offline režimu, neposílá tomuto serveru skiny. Proto jsme se rozhodli přepnout server minimálně po tuto dobu, kdy hrajeme bez pluginů, do online režimu. To znamená, že hráči mají své skiny a není možné se připojit na cizí účet = dobré pro ochranu.

Server bude nastartován do finální podoby až ve chvíli, kdy bude dostupný Bukkit pro Minecraft 1.8 a budou aktualizované potřebné pluginy. Jestli se podaří zprovoznit skiny na serveru i v offline režimu, povolíme přístup i warez hráčům. Pokud to nepůjde, tak budeme řešit, jestli se server přepne na stálo do online režimu = jen pro originální hráče nebo ne. Ale to vše má ještě čas, počítám minimálně pár týdnů.

To je v tuto chvíli vše, vím, že na mě budou warez hráči naštvaní, ale bohužel s tím nic nezmůžu (zatím).

Na serveru se objevili obři

V minulých dnech jsme na serveru maličko aktualizovali pár pluginů a některé přidali a pokud tě to zajímá, tak si přečti, co je nového.

Nové a bezpečné zamykání koní a oslíků

Nový plugin už docela bezpečně umí zabezpečit ochranu koní a oslů pomocí tzv. „majitelova sedla“. Informace jsme sepsali do samotného článku v návodech.

Obři

Náhodně po celém světě se začali objevovat obři – zombie, slime a magma slime. Každý obr se objevuje ve specifických biomech, tak třeba magma slime obra nepotkáte na planinách a podobně.

Pokud nejste vyzbrojeni, může být zabití obra docela těžké, protože používá speciální útoky.

Vylepšené efekty výbuchů

Vojtamaniak si pohrál s pluginy a vytvořil takový, který upravuje efekty výbuchů TNT nebo creeperů. Nic epického, ale maličkosti, které potěší a nevidíte je jen tak 🙂 .

A pokud máte ještě „superman koktejly“ z minulých odměn za tokeny, tak si můžete udělat takovou odpalovací rampu a přežijete to 🙂 .

Více dalších vylepšení chystáme, ale pravděpodobně je nasadíme až s příchodem verze 1.8, kde se toho bude z pohledu administrátorů serverů měnit hodně.

Minecraftí den letectví a kosmonautiky

Oslavte s námi Minecraftí den letectví a kosmonautiky a při té příležitosti si po celý víkend můžete létat, jak se vám bude chtít 🙂 . Stačí k tomu napsat příkaz /fly.

Creeper ve vesmíru, zdroj: http://minecraftmaps.org/

Možná si říkáte, co to je za blázinec, ale 12. duben je skutečně vyhlášen jako Mezinárodní den letectví a kosmonautiky díky Juriji Gagarinovi. Ostatně každý den je co slavit 🙂 .

1961 – Nadporučík Jurij Alexejevič Gagarin jako první obletěl zeměkouli. Historický let na kosmické lodi Vostok 1 trval 108 minut. Od roku 1969 se z rozhodnutí Mezinárodní letecké federace slaví tento den jako Světový den letectví a kosmonautiky. (zdroj Wiki)

Soutěz

A když už máte všichni to létání, proč si maličko nezasoutěžit. Pošlete nám screenshot z našeho serveru. „Vyfoťte“ cokoliv se vám bude líbit – přírodu, stavby, … a obrázek publikujte buď na Facebooku nebo Google+ nebo nám pošlete na email.

Hodnotit budu já a božka a originální a hezké fotky oceníme. A o co hrajeme? To nevím 😀 , tokeny, drahé kovy, uvidíme, co vymyslíme. Však to děláme hlavně pro radost 🙂 .

Prázdninový úklid

Aktuální mapa nám již běží pátý měsíc a za tu dobu se na ni protočilo hodně hráčů, kteří tu buď už nehrají nebo své věci zapomněli v divočině nebo se jednoduše přestěhovali a nechali po sobě opuštěné a zničené domy.

Potom to na těchto místech nevypadá dobře a zamknuté objety zavazí jiným hráčům. Pojďme to tedy v následujících dnech trochu vylepšit stejně, jako jsme to dělali loni. Co tedy hledáme?

 • v přírodě opuštěné truhly, pece nebo jinak zavazející věci.
 • nedokácené stromy
 • rozbořené domy

Příkazy, které vám pomohou v získávání informací:

 • /seen jmeno – zjistíte, kdy byl daný hráč naposledy na serveru
 • /cinfo + bouchnout do truhly – zjistíte, komu patří zamknutá truhla

Nepište o všech chybách do chatu, ale dělejte tikety a MODerátoři si je postupně rozeberou. Když vás zastihnou přímo na místě, tak můžete dostat odměnu.

Soutěž s Hexxitem o Alan Wake Collector’s Edition

Blíží se konec prázdnin a jednomu z vás alespoň trošku osladíme první školní den. Jak? Tím, že vyhraje PC hru Alan Wake v Collector’s Edition.

Alan Wake, Hexxit soutěž, munio minecraft

Podmínky a pravidla soutěže

Soutěže se může zúčastnit každý. Výherce bude vybrán na konci prázdnin – 31. 8. 2013 v 19 hodin – ze všech správných odpovědí a pomocí náhodného příkazu v databázi odpovědí.

Otázky se týkají naší Hexxit série, kterou aktuálně točíme a můžete se na ni podívat na Youtube. Každá otázka odpovídá jednomu dílu série.

Aktualizace: Soutěž už skončila, ale abychom otázky nesmazali, tady jsou včetně správných odpovědí.

Soutěž s Hexxitem, munio minecraft

Videoukázka hradu Avalon MK III.

Zde vidíte plán nové stavby na serveru. Ano pokračování ságy hradů Avalon MK III. jenž bude vybudován během měsíce. Hrad bude mít 2 pistonové brány a rozlohu něco přes 200*200 včetně přilehlého městečka. Bude postaven celý ze Stonebricku a Stoneslabů + něco málo Cobblestonu. Pokud se chcete podívat jak postupuje stavba a máte member+ a výše, můžete se portnout na /res tp lol3.

Změny na serveru #7 – Enderdragon, mob vajíčka

Za poslední dobu se sešlo několik změn a protože je dobré, abyste byli v obraze, co se na serveru děje, sepíšu ty nejdůležitější tady.

Ender dragon – ender drak

Přidali jsme plugin, který bude ender draka a léčící krystaly restartovat každý den. Tento čas můžeme později změnit a asi to uděláme, protože každý den je dost často. Z toho důvodu si během následujících dní zrušte trapky v Endu, protože celý svět smažeme a začneme s ním nanovo.

Úkoly / Questy + tokeny

Přidali jsme možnost utrácet tokeny. Můžete si pomocí úkolů vybrat, za co tokeny utratit. Tokenová tržnice je nyní na spawnu u skály.

Stejným způsobem budou fungovat obchody s mob vajíčky (krávy, prasata, …). Pastevec nyní stojí u mostu u spawnu.

Residence

Navýšili jsme počet residencí pro všechny hráče a to takto:
běžní hráči +1 na 4 residence; member+ +2 na 6 residencí; VIP +2 na 10 residencí. Velikosti zůstaly stejné.

Světy

Jak už asi víte, přidali jsme několik nových skákaček a soutěží do FUN světa. Jsou to výtvory našich hráčů a tím jím děkujeme. Ostatně za to dostávají muníky pokaždé, když někdo soutěž dokončí 🙂 . Otevřeli jsme taky PVP svět, kde budeme pravděpodobně měnit mapy.

Přehled příkazů

Pro lepší přehled a pochopení příkazů budu postupně doplňovat tuto stránku a tam najdete vše podstatné.