Minecraft 1.9 – nový drak, anebo dračice?

Dinnerbone se už v minulosti pochlubil, že v Mojangu aktivně pracují na vývoji Minecraft 1.9. Nevíme, jestli budou další mezistupně Minecraft 1.8 – aktuálně je nejnovější verze 1.8.2-pre4, ale víme jednu novinku, která se ve verzi 1.9 objeví – předělaný a vylepšený EnderDragon.

Upraven má být souboj s tímto finálním bossem. Vycházet má z konzolové verze, ale Dinnerbone si přichystal i nějaká drobná vylepšení, o kterých se dozvíme později.

A co když už jsme draka zabili? Žádný problém – půjde zabít i ve své nové podobě. Že bychom se dočkali nějakého systému respawnování draka? A poslední zajímavost je ta, že podle seedu mapy se bude pravděpodobně objevovat drak nebo dračice 🙂 . Možná něco jako černý a červený drak. Ale to už jen hádám, nechme se překvapit 🙂 .

Aktualizace/doplnění od polarkace:

S tím pohlavím je to pouze vtip. Notch původně odkazoval na Ender draka jako „ona“ (her) a to se vžilo. Dinnerbone v aktuálních tweetech odkazoval na draka jako „on“ (him) a ostatní mu to samozřejmě dali najevo. Nakonec to „zametl“ jako, že pohlaví se mění v závislosti na seedu.

minecraft-19-new-dragon-1 minecraft-19-new-dragon-2

screenshoty pochází od Dinnerbona

 • steel

  munio proč je zase nastaven server v online modu?

 • mine4dead_007

  Munio včera jsem dostal ban za nedokácený strom a já nwm jakej strom myslíš já všechny stromy dokácel a jestli jsi myslel tamten blízko spawnu tak za to se omlouvám bouchl tam creeper a já neměl materiál na opravu rád bych poprosil o unban jestli to jde 🙂 mine4dead_007

  • Dal jsem ti unban a hlídej si to více 😉 .

 • mine4dead_007

  Jo munio děkuji slibuji že budu opatrnější 🙂

 • Jan Javorček

  už se opravdu nemůžu dočkat!