Startujeme novou mapu – Minecraft 1.8.1

Možná už jste si všimli, možná ne, ale rozhodli jsme se spustit novou mapu na verzi Minecraft 1.8.1. Pokud se nic nepokazí, tak toto bude mapa opět na dlouhé měsíce (až roky). Klasicky do té doby, než Mojang/Microsoft zase nevymyslí něco, co Minecraft úplně překope 🙂 .

Nejdůležitější informace?

Server je přístupný pouze pro hráče s originálním (koupeným) Minecraftem. Na serveru je zapnutý whitelist a proto tam mají přístup jen vybraní hráči.

Proč? Protože nemáme rádi griefery, kteří nám ničí hezký svět a protože první pluginy na ochranu majetku a pozemků budou zhruba až za 2 měsíce a nechce se nám už čekat.

Začínáme na velice malé mapě – 500×500 bloků. Takový experiment, jak se nám bude hrát jako komunitě, kdy je potřeba více spolupracovat, suroviny jsou omezené, atd. Zvětšování mapy bude probíhat pomocí úkolů, soutěží a VIP.

Jak se dostanu na whitelist?

Buď doporučením hráče, který už na serveru hraje (zaručí se za tebe). Druhou možností je, že se známe z minulosti, jen jsem tě zapomněl připsat. Ozvi se mi na email nebo Skype a zkusíme se domluvit. Pokud jsi nový hráč a rád by ses na server dostal, zkus zvážit příspěvek na server (taková forma VIP). Více si přečti na samostatné stránce o VIP.

Jak vypadá mapa první minuty po spuštění a v podstatě to stejné o VIP si můžeš prohlédnout i ve videu.