munio server LP, ep02+03 :: Pečeme s Hopperem + Věznice

munio server LP, ep03 :: Do vězení a zpět

V dnešním kratším díle si představíme věznici a jejího ředitele Legomaniaka. Osobně bych nerad skončil v ústavu, který řídí maniak 🙂

munio server LP, ep02 :: Pečeme s Hopperem

Do zásoby jsem nakácel asi 1500 bloků dřeva a společně jsme postavili první chodníček s lávkou vedoucí do budoucího města a kamenného dolu.

Přechod z Minecraft 1.5 na Minecraft 1.4.7

Opakuje se to při každé změně verze a pokaždé chodí hromada otázek „Kdy bude server na verzi Minecraft 1.5?“ a odpověď je taky vždy stejná „Až bude pro verzi Minecraft 1.5 vydán Bukkit a potřebné pluginy„. Obecně se dá říct, že to bude 1-2 týdny.

Pokud jste už aktualizovali, ale chcete hrát na našem serveru, kde stále běží verze Minecraft 1.4.7, v sekci Ke stažení si můžete stáhnout tuto verzi a pomocí návodu si ji změnit.

Zprávičky #38 – Efekty, nový mob, lepší majáky (13w05a-13w09b)

Mojang pokračuje ve fázi, kdy už jen opravuje chyby, ladí kód a snaží se navyšovat výkon hry namísto aby přidávali nové funkce do Minecraft 1.5 – Redstone update. Snaží se také přidávat možnosti pro tvůrce map jako jsou různě editovatelné bloky, entity a podobně (vozík se spawnerem, mobové složeni z několika dalších mobů). Ale i přesto se pár maličkostí za poslední měsíc objevilo.

Efekty přes Command block

Z běžné hry známe efekty, které si můžete přidat pomocí lektvarů. Typicky neviditelnost, odolnost vůči ohni, atd. Dále efekty, které přidává maják (beacon) – rychlost, skákání,… A další efekty, které se daly přidat jen pomocí editorů.

Nyní lze přidělovat tyto efekty hráčům přes command bloky. S command bloky můžou pracovat pouze OP anebo hráči s gamemode. Seznam jednotlivých efektů a jak je nastavit najdete v samostatné stránce.

Noví mobové

Od snapshotu 13w09a lze pomocí MCeditoru spojovat moby. Pod pojmem „mob“ si musíte představit více než jen zvířata a havěť, co vylézá v noci. Mob je například i vozík nebo loďka. Do budoucna bude takových mobů přibývat a bude moci z nich skládat další moby, kteří budou mít nějaké speciální vlastnosti.

Ve videu jsem jen na ukázku spojil prase s netopýrem – prase potom mohlo létat. Anebo šílený výtvor, kdy kuře jezdí na pavoukovi, na něm potom stojí PigZombie s Mooshroom krávou a celé to z vrchu řídí Creeper 🙂 .

Létající prase, Minecraft 1.5Šílený mob, Minecraft 1.5

Musíme si počkat asi až do verze Minecraft 1.6, kdy má být představen nový mob.

Sníh

Pomocí 3 bloků sněhu lze vyrobit 6 vrstev sněhu. Ty jde potom pokládat na sebe až v 8 vrstvách – tím vznikne znovu sněhový blok. Vykopáním každé vrstvy získáme zpátky jednu sněhovou kouli.

Sněhové vrstvy, Minecraft 1.5

Znovu upravený bonemeal / kostní moučka

Ve snapshotu 13w04a byl bonemeal upravený tak, že bylo potřeba 7 kousků na vypěstování pšenice. To se hráčům zdálo moc a proto je nově potřeba 2-3 kousky bonemealu na cokoliv – pšenice, brambory, dýně, stromy, mrkev – a můžete ho používat z dispenseru / střílny.

Vylepšený maják

Majáky mají nově větší dosah.

Základní maják (1 vrstva) má dosah 41 bloků;
Větší maják (2 vrstvy) má dosah 61 bloků;
Ještě větší (3 vrstvy) má dosah 81 bloků;
A největší (4 vrstvy) má dosah 101 bloků.

Majáky mají větší dosah, Minecraft 1.5

Další novinky

Byl vylepšen světelný engine, kdy už nevznikají chyby při nasvícení schodů, půlbloků a rohů.

Vylepšený světelný engine, Minecraft 1.5

Běhat se dá i po klasických schodech. Do teď to šlo pouze po půlblocích a klasické schody sprint zrušily.

Objeví se nový blok, asi ne v Minecraft 1.5, ale až později. Jde o blok slámy.

Blok slámy, nový blok v Minecraft 1.6Blok slámy, nový blok v Minecraft 1.6Další informace najdete ve videu.