Eldaria – dočasná mapa před Minecraft 1.5

Abychom se nějak zabavili po skončení mapy 1.3+1.4 a zkrátili si čekání na novou mapu pro Minecraft 1.5, spustili jsme dočasnou mapu. Jedná se o uměle vytvořené ostrovy, obří ostrovy.

I nadále platí veškerá pravidla a za jejich porušování udělujeme bany.

Změny, které platí pro tuto mapu

  • zapnuli jsme PVP (bojování mezi hráči)
  • protože je tato mapa tak obrovská a časově omezená, nepočítáme, že se budou budovat města apod., ale spíše putovat krajinou, objevovat nová místa, prozkoumávat jednotlivé ostrovy… A k tomu patří i přepadení a souboje 🙂
  • veškeré peníze byly resetovány, abychom otestovali, jak bude fungovat ekonomika na mapě 1.5. Práce (Jobs) jsou zrušeny a peníze získáváte pouze tak, že prodáte své suroviny do obchodu u spawnu. Za ně si potom můžete koupit jiné suroviny, které potřebujete nebo si koupit pozemek (Residence).
  • povolili jsme všem hráčům vytvářet si checkpointy – nastavte si svůj domov příkazem /sethome a kdykoliv se k němu můžete vrátit příkazem /home. Hodí se to například, když jste daleko v divočině a potřebujete si odskočit prodat suroviny na spawn a nakoupit jídlo.
  • nic z této mapy se nebude přenášet do mapy 1.5

Texturový balíček

Pro ještě lepší zážitek doporučujeme si stáhnout texturový balíček Eventime’s Texture pack 32x. Pro správný běh textur je potřeba si nainstalovat MCPatcher nebo Optifine. Pokud nevíte, jak se tyto doplňky instalují, mrkněte na náš návod nebo na Youtube.

Mapa

Protože je mapa obrovská a abyste věděli, kde hledat různé suroviny, tady je orientační mapka ostrovů. My všichni startujeme vpravo nahoře na ostrově Skylia.

Eldaria - munio minecraft, dočasná mapaKlikni pro stažení celé mapy (6 MB) + pravým na obrázek a Uložit jako

Příprava na novou mapu – minecraft 1.5

Výkup surovin

Za pár týdnů vyjde nová verze – Minecraft 1.5. S tímto datem jsme u nás spojili změnu mapy. Do nové mapy se nebude přenášet nic kromě peněz (muníků). Z toho důvodu jsme teď na serveru vytvořili velký obchod, ve kterém vykupujeme hodně surovin a materiálu za pěkné ceny. Výkup bude fungovat 4-7 dní.

Proberte si tedy truhly a vše co jde, prodejte. Budete mít náskok v nové mapě – můžete si hned na začátku koupit velkou residenci, nakoupit základní suroviny, atd.

munio minecraft, mapa ve verzi 1.4
munio minecraft, mapa ve verzi 1.4

Záloha světa, létání

K dnešnímu dni jsem taky zálohoval celý svět, který později dáme ke stažení. Abyste si mohli mapu lépe prohlédnout, zapnuli jsme pro všechny hráče létání. Napište /fly a 2x skočte. Tlačítkem pro skok stoupáte a naopak skrčením klesáte.

Dočasná mapa

V mezidobí, kdy vypneme aktuální mapu a než výjde nový server společně s pluginy na verzi 1.5, spustíme dočasnou mapu.

Nová mapa

Novou mapu spustíme tradičně až ve chvíli, kdy bude dostupná verze serveru bukkit a všechny důležité pluginy pro 1.5 minecraft. Do té doby – pokud tu chcete hrát – neaktualizujte na novou verzi a počkejte.

munio minecraft, mapa ve verzi 1.5
munio minecraft, mapa ve verzi 1.5

V novém světě jsme připravili jiný model fungování ekonomiky, povolíme hráčům příkaz /home a uvidíme co vše se ještě změní.

Start a budování serveru budeme také natáčet – můžete sledovat na kanále youtube.com/muniocz – tam najdete taky novinky, které nás čekají ve verzi Minecraft 1.5.