Změny na serveru #6 – čistící týden

Během následujícího týdne bychom rádi pročistili server od hráčů a staveb hráčů, kteří u nás už nehrají nebo stále hrají, ale postavili si dům a opustili ho.

Běžně necháváme na opravy asi týden, teď to uděláme rychleji. Pokud tedy nechcete přijít o své bydlení a suroviny, navštivte svůj dům a opravte si ho. Stavby, které budou vypadat třeba i takto, budeme jednoduše mazat.

S čištěním serveru začneme pravděpodobně po víkendu, takže máte pár dní na to, abyste to stihli. Výsledkem budou nové parcely i v centru města, opravené plochy, oživená divoká zvířata — hezčí server.

Zprávičky #28 – čarodějnice, netopýři a nové zvuky (snapshot 12w38b)

Minecraft 1.4 se blíží a aktuální novinky 12w38a přinášejí dvě nové bytosti a nové zvuky. Protože bude Minecraft 1.4 Halloweenská verze, jde o bytosti spojené s tmou a čarováním.

Netopýr (Bat)

Prvním tvorem, pokud nepočítáme draka, bude první létající zvířátko – netopýr (bat). Objevovat by se měl převážně v temných jeskyních, kde může jak poletovat, tak viset u stropu a odpočívat.

Je to tvor neutrální, takže na hráče neútočí. Prozatím z něj nic nepadá, ale to se může později změnit. Třeba takové netopýří uši by se hodily do lektvarů 🙂 .

Čarodějnice (Witch)

Čarodějnice bude na rozdíl od netopýra nepřátelská. Pokud vás uvidí, začne házet lektvary, které vám způsobí pomalost, otravu a jiné nepěkné efekty. Naopak sama sobě si dává lektvary na ochranu před ohněm, léčí se, apod.

Nové zvuky

Dvorní skladatel Minecraftu – C418 (Daniel) připravil novou sadu zvuků, které se změnily u mnoha věcí. Chození po hlíně, štěrku, trávě, … lezení po žebříku, skákání ve vodě, …, mobové mají jiné zvuky, získávání levelů, a tak dále… Ostatně uslyšíte sami 🙂

Daniel (C418)
Daniel (C418)

Mezi další novinky patří už snad jen změna textury u majáku (beacon), oprava ježdění na prasetech a další drobnosti.

Nový vzhled majáku (beacon)
Nový vzhled majáku (beacon)

Tímto updatem kočí příval novinek, na které jsme si v poslední době zvykli. V dalších týdnech se bude Mojang soustředit na to, by se opravily chyby, bugy a odladil výkon Minecraftu 1.4.

Minecraft v Borderlands 2

Člověk by nevěřil, kam všude se Minecraft nedostane 🙂 . Poslední přírůstek easter eggů je v novince – možná i nejlepší hře letošního roku – Borderlands 2.

Ve skryté lokaci najdete oblast plnou Creeperů, Badass Crepera, můžete si zde natěžit zlato, uhlí, atd. 🙂

Pomocí speciální suroviny si potom můžete odemknout minecraft skin hlavy.

Head skin, Borderlands 2
Head skin, Borderlands 2

Tímto bych vás taky rád pozval na náš nový herní web, který se bude zabývat čistě hrou Borderlands 2 a máme taky Facebook skupinu 🙂 .

Změny na serveru #5

Pokud na našem serveru chceš hrát, věnuj tomuto článku alespoň 5 minut. Vyplatí se to. 

Krok 1 – trvalé bany

Tento server – munio minecraft survival server – pojede minimálně další rok a pokud má být serverem, na který si lidé rádi vracejí, chtějí si zde užít příjemné survival hraní, je potřeba změnit pár věcí.

Hezká minecraft vesnice
Hezká minecraft vesnice - takto ano

Přestože jsme zavedli registraci přes emaily, stále je tu příliš mnoho ničení cizího majetku, zabíjení cizích zvířat a podobně. Zlouni dostávají ban na 7 dní, ale ani to asi není dost. Proto jsme se rozhodli s účinností od následujících dní dávat za úmyslné ničení (grief) trvalé bany, případně rovnou bany na IP adresu (perma ban).

Ban za „neúmyslné“ zničení nebo ve velice malém rozsahu, za nedokácené stromy a podobně se bude i nadále pohybovat v rozmezí 3-7 dní. Základem je mít svoji Residenci.

Zničené budovy
Zničené budovy - takto už ne

Raději budeme mít server na půl prázdný, než se pořád dokola obtěžovat s tím, že někdo někomu něco zničil.

Krok 2 – privátní server

V režimu trvalých banů budeme fungovat pár týdnů a pokud se situace nezlepší, stane se z munio minecraft privátní server. Tzn. přístup pouze pro lidi, kteří jsou dlouhodobě serveru užiteční, nekonfliktní a/nebo kteří na provoz serveru přispějí drobnou částkou.

Slibujeme si od toho, že bude na serveru přátelštější atmosféra – pokud už si člověk zaplatí, tak snad není tak hloupý, aby začal něco ničit, budou se moci stavět větší stavby společnými silami a vůbec si v klidu užít všechny novinky, které Minecraft přinese.

Pokud k tomuto tématu máte nějaké poznámky, podělte se v komentářích.

Zprávičky #27 – Dýňový koláč, skákající prase a odvážní zombie (snapshot 12w37a)

Minecraft snapshot 12w37a přináší jen málo novinek, ale i ty se postarají o to, aby byl „pretty scary update“ (Minecraft 1.4) o něco strašidelnější a náročnější – výjde kolem Halloweenu.

Dýňový koláč

Na Halloweena se v USA vydlabávají dýně a dělají se z nich světýlka (Jack-O-Lantern). Co se zbytkem, no přece se udělá dobrota. Pomocí následujícího receptu si uděláte dýňový koláč, který přidává 4 políčka jídla.

Jak se vyrábí dýňový koláč
Jak se vyrábí dýňový koláč
Dýňový koláč (Minecraft 1.4)
Dýňový koláč (Minecraft 1.4)

Nebojácní mobové

Vybavíte si situaci, kdy na útese nad vámi stojí zombík, ale protože je trochu výše, neútočí na vás? Tak tomu je konec. Podle obtížnosti se na vás v Minecraft 1.4 vrhnou zombíci, skeletoni nebo creepeři až z výšky 16 bloků. To budou útoky do zad, creeper-kamikadze z výšky 🙂 .

další 12w37a novinky

Jízda na praseti je jednodušší, protože čuník umí sám skákat. A protože při jízdě ukusuje mrkev z klacku, bude dobré si na delší jízdy brát více kusů tohoto předmětu.

Za rybaření nově dostáváme zkušenosti.

Kožené brnění dostalo nový vzhled (znovu). Nyní obsahuje části, které nelze nabarvit.

Nové kožené brnění (12w37a)
Nové kožené brnění (12w37a)

Byl přidán příkaz /clear, který vymaže celý inventář.

Vytvoření Wither bosse bude ničivější.

Přibyly nové možnosti jak upravit typ světa „SuperFlat“.

A specialitka na závěr. Pouze v creative módu můžete vytvořit Wither Jockeyho tím, že spawnujete pavouky v Netheru. Přirozenou cestou to nejde.

Wither Jockey
Wither Jockey