Zprávičky #21 – Creepeři

Mojang chce před vydáním Minecraft 1.3 pre-release odstranit co nejvíce možných chyb a proto dnes vydal snapshot 12w30a, v zápětí 12w30b a poprvé v historii tu máme i 12w30c 🙂 .

Creepeři a poškození

Creepeři budou od teďka silnější. Záleží teda na obtížnosti – na lehké obtížnosti budou způsobovat -50 % poškození, normální obtížnost zůstává stejná a na těžkou obtížnost (na které hrajeme na serveru my) bude creeper způsobovat o 33 % více poškození.

V praxi to znamená, že když budete mít plnou diamantovou výzbroj, tak vám Creeper u nás na serveru shodí život na pouhé 2 srdíčka 😉 . Kryjte si záda. Výbuch od creepera, fireballu a TNT bude mít efekt odhození (knockback).

Práce se schody

Pokud jste dříve chtěli položit schody vzhůru nohama, museli jste mít nad nimi blok a schody pokládat jakoby na jeho spodní stranu. Nyní přibyla možnost pokládat schody na horní polovinu sousedního bloku. Pro lepší pochopení je tu obrázek.

Minecraft schody
Zde všude položíte schody vzhůru nohama

Minecraft schody

V F3 módu uvidíte Y souřadnice jak u nohou, tak ve výšce očí. K čemu to je dobré? Netuším. Souvisí s tím taky to, že se dá teleportovat s přesností na desetinná místa.

Snooper Settings

Přibyla možnost posílat Mojangu obecné informace o tom, jak hrajete, jaké módy hrajete (asi), jaký máte počítač, apod. Prostě uvidí co, jak a na čem lidi Minecraft hrají a podle toho budou moci lépe plánovat.

Snooper settings
Snooper settings

Klasicky byl vylepšen výkon – zrychlené načítání chunků, snížený výkyv výkonu při lagu, méně zalagovaný by měl být Nether a další.

Přibyla možnost si zapnout vertikální synchronizaci, tzv. vSync. Zapnout jde zatím jen ručně v options.txt. Stejně tak jde zapnout automatické načtení Minecraftu ve fullscreen zobrazení. Pro mě osobně to moc smysl nemá, protože neustále přeskakuju mezi aplikacemi a pokud už chci u Minecraftu strávit více času, vždy si zapnu fullscreen přes F11 klávesu.

Ve snaphostu 12w30b byly opraveny už jen drobnosti – otevírání truhel, které jsou postaveny nad sebou. V “céčku” jsou opravovány už jen detaily jako animace pístů (piston), částicové efekty deště v některých biomech, ad.

aktualizace…

Vyšel další update 12w30d a ten přináší příjemnou novinku především pro designéry. Nově je možné pokládat dřevo v různých směrech, stejně jako se pokládá píst (piston). Můžete tak vytvořit různé vzory i z jednoho druhu dřeva.

Otočné bloky dřeva

a „bohužel“ byl výrazně snížen počet zkušeností, které získáme po vypálení předmětů v peci. Možná bude ještě update 12w30e a potom už se můžeme těšit na Minecraft 1.3 pre-release.

Minecraft-Survivor Yucatan

V minulých měsících jste si asi všimli, že jsme pro běžné hráče občas ve večerních hodinách dočasně vypínali server. Bylo to z důvodu natáčení první řady Minecraft-Survivor Yucatan, který připravil LammiN a který náš server podporoval.

Chtěli bychom vám tedy představit historicky první Minecraft-Survivor sérii v ČR, která se bude odehrávat v zemi starých Mayů, na středoamerickém poloostrově Yucatan. Jak napovídá název, celá soutěž poběží ve známe hře Minecraft.

K samotné hře

Hra bude probíhat tradičně, jak znáte z originálního Survivora. Hráči budou rozdělení do 2 kmenů a povedou pravý trosečnický život. Budou si muset postavit obydlí, získat potravu lovením ryb, prasat, krav, slepic či sbíráním hub.

Každý den bude výzva o odměnu či imunitu, která hráče prověří jak fyzicky tak i psychicky, a každý druhý den kmenová rada, na které kmen jenž prohrál souboj o imunitu vyloučí jednoho člena systémem hlasování.

V průběhu hry příjde sloučení, kdy se ze dvou kmenů stane jeden. Na konci bude tradiční finále jak všichni znáte, kde porota (vyloučení členové sloučeného kmene) vybere vítěze opět systémem hlasování. Vítěz získá titul „The Last Survivor“ a bude zařazen do síně slávy, což mu může dát výhodu při výběru hráčů do All-stars řad.

Vysílání

Vysílání probíhá následujícím způsobem:
Premiéra bude každou sobotu, počínaje dneškem (21.7.2012), v 18.00 na Livestreamu:
http://www.livestream.com/minecraftreality

Repríza bude každou neděli, počínaje zítřkem (22.7.2012), ve 14.00 na Livestreamu.

Po repríze bude daná epizoda uveřejněna na Youtube channelech Minecraft SurvivorMinecraft Realityshow Cz&Sk.

http://www.youtube.com/watch?v=hZwwMbFP_5g

Další informace o soutěži a diskuze o epizodách najdete na webu minecraft-survivor.blog.cz.

Minecraft Pocket Edition – update 3.2

Mobilní verze Minecraftu (PE) stojí tak trochu v pozadí zájmu, ale neměli bychom ji opomíjet úplně.

Dnes vyšel update 3.2, který ruší neomezené množství bloků – do teď fungoval Minecraft PE spíše jako creative – a přináší možnost si bloky vypalovat v peci a získávat tak například železo, zlato, cihly, ad.

Pec v mobilním Minecraftu
Minecraft PE furnace update

Začaly růst stromy, z listí padat sazeničky a nůžkami je možné listí sbírat. Přibyly další, pro nás už známé bloky jako například skleněná tabulka nebo půlbloky z různých materiálů.

Pokud vlastníte mobilní Minecraft, napište nám vaše zkušenosti… 🙂