Příběh vyvoleného

Podíval se na mně. Jeho fialové oči se setkali s mými.

Blik! Na místě kde stál před vteřinou se vznášeli fialové vločky.

Dal jsem se na úprk.

Blik!

Jeho dlouhé černé tělo se objevilo přede mnou. Ve svých dlouhých rukách držel kámen jehož tvrdost jsem mohl vyzkoušet o vteřinku později. Dostal jsem ránu do hrudníku. Vrátil jsem se asi o dva kroky nazpátek-a taky se pořádně naštval.

Tasil jsem svůj kamenný meč a bodnul do prázdna.

Blik!

Cítil jsem jak se mihnul za mnou. Otočil jsem se a s meč mu bodnul do místa kde by mněl každý jiný tvor mít srdce. Pak jsem s mečem prudce trhnul, vytáhl ho a pozoroval jak se Enderman změnil v chomáčky dýmu. Vypadla z něj nějaká kulička-legenda říká, že je se s ní dá přemištovat na místa jinak nedosažitelná. Dal jsem si jí do batohu a vyšel směrem do Drymasu.

—————————————————————————————————–

Ano napsal jsem povídku. Kolik dílů bude mít nevím, asi podle situace a jak se vám bude líbit. Později přibydou obrázky a další díly budou delší.

JakubCZECH

Notchoviny 6. díl

Ano je to tak. Právě čtete již šestý díl Notchovin! A co v něm můžete očekávat? Vyhodnocení soutěže a nábor.

Vyhodnocení soutěže

Přišel mi jen jeden článek, což je celkem škoda, výhra byla docela velká. Zde přikládám 2 články od Wolfa!

Tenhle server se mi líbí, nejenom proto, že je hezký spawn, ale proto že tam jsou dobří admini a MODloadeři. Když jsem se přihlásil poprvé, tak jsem zašel do Jungle vedle létajícího ostrůvku kde se spawnujou hráči. Hned jak jsem se rozhlížel, tak zamnou přišel hráč str8 . Nejdřív mi napsal „zdar“ a já mu odpověděl taky „zdar“. Zeptal se mně jestli mám dům a já řekl že si nějaký postavím. Potom jsem se ho zeptal jestli mi nechce pomoct a bydlet semnou. On mi řekl že jo, a domluvili jsme se že půjdeme na dřevo. Mezitím ho napadli Skeletoni a já ho zachránil před velkým failem, jinak by skončil ve velkém maléru. Taky 2x umřel a já mu pozbíral věci a dal mu je. Mezitím jsme si dali i job jako horníci. Potom jsme si řekli že bysme mohli postavit náš dům. Problém byl ale v tom, že na residenci jsem neměl dost peněz a on taky ne. Tak jsme se dohodli, že si postavíme 2 domy vedle sebe, a jak budeme mít peníze na residenci tak si je spojíme. To ale bude dlouho trvat a já jsem si zatím vydělal muníky zato, že jsem si postavil důl. O mém dolu nikdo neví, a taky nikdo vědět nebude (asi prozatím). Pokračování napíšu asi ve čtvrtek 21. 6. 2012 jak budu opět hrát na muniu.

Kostkám zdar. Wolf7

A druhý…

Takže napíšu ještě i o tom, jak jsem ke minecraft serveru munio přišel.

Bylo to když jsem si updatoval minecraft na 1.9 prelease 6 a hledal jsem si český články o verzi 1.9 . Naskočilo mi www.munio-minecraft.cz a podíval se na tu adresu. Přečetl jsem si celý článek o verzi 1.9 a řekl jsem si že půjdu asi na server. Za týden jsem se přihlásil ale dostal jsem ban zato, že zamnou bouchl creeper a zničil chodník. Ze zbytku jsem ho chtěl opravit, ale zabil mě potom nějaký jiný hráč. Chodník jsem zpravil, ale musel jsem jít potom na večeři. Dalši den jsem se přihlásil a zjistil že mám ban za griefování. Potom jsem hrál na muniu ještě Survial Hostile a potom jsem nehrál, nějakou tu dobu. Jenže pak jsem na to zapomněl a vzpomněl jsem si když jsem byl v Praze před národním muzeem, když jsem viděl nějakého kluka který měl minecraft čepici. Šel jsem teda jak jsem hned vrátil domů, tak jsem se přihlásil na tento server a nalogoval na munio a začal hrát. Zbytek toho co jsem dělal jsem už napsal a to je konec.

Kostkám zdar. Wolf7

Takže celou odměnu shrábl Wolf7. Myslím si že mu odměna patří.

Nábor

Ano je to tak. Vyhlašuji nábor. Protože v týmu Notchovin jsme jen dva- Já, JakubCZECH a Honz37 (který pro vás připravuje naprosto bombastický interview s jedním známým LP). A jak se stát redaktorem? Stačí když mi pošlete nějaký váš článek ze světa minecraftu. S Honz37 ho posoudíme…a pokud budete mít štěstí, můžete se stát redaktorem! Články mi posílejte na jakubczech.minecraft@seznam.cz

To by bylo pro tento díl vše. Ano byl kratší, ale mám spoustu práce. Doufám, že se vám líbil. A abych nezapoměl, ještě vás chci informovat o tom že se tu pár dní neukážu – objevím se tu až tak 4. 7. neboli o prázdninách.

Galerie výtvorů 1. díl

Ahoj,

mám pro Vás nové články ohledně výtvorů v Minecraftu. Budu zde vkládat věci sochy či postavené obrázky v kostičkovaném světě. Každý má šanci se zde ocitnout, a to tak, že pošle svůj výtvor na e-mail thetobacc@gmail.com. Za každý zde ocitnutý výtvor, dostanete ve hře 3 diamanty.

První zde vložený výtvor bude odemě a je to logo [OP] muniocz, které má zde na webu…

Pro přesné srovnání dám vedle mého výtvoru i obrázek stáhnutý z internetu

Obrázek z internetu:

Vytvořený obrázek:

 

 

Notchoviny 5. díl

Vítám vás již u pátého dílu Notchovin! Dnešní díl bude doslova speciální. Podíváme se v něm na tajemného Herobrina a věci, které nebyly uvedeny do hry… Co tím myslím? Tak například říká vám něco Dirt Slab? Nebo Locked Chest? A nebo Crying Obsidian? Ne? Tak v dnešním díle se to dozvíte. Pak se ještě dozvíte něco o soutěži kterou jsem vám slíbil v minulém díle.

Herobrine

Herobrine. Mýtická postava s defaultním skinem a bílýma očima. Ale kde se vzal? Odkud ho známe? Kdo vůbec je? Poprvé se dostal do podvědomí hráčů v roce 2009, kdy nějaký hráč minecraftu napsal na forum že uviděl herobrina. O pár minut později téma zmizelo. Tak ho založil znova. Téma znovu zmizelo a přišla mu zpráva s jediným slovem. STOP. Odesílatel zprávy byl Herobrine. Když se snažil podívat na Herobrinův profil tak se mu zobrazila hláška – ERROR 404. To znamená že stránka nešla zobrazit.

Nejznámější mýtickou postavou minecraftu se stal herobrine ale až v roce 2010. Jeden letsplayer hrál minecraft v livestreamu. Podařilo se mu potkat Herobrina. Live stream zastavil. Poté ho zase zapnul ale spadla mu hra.. a livestream se znova vypnul. Diváci kteří livestream sledovali byli přesměrováni na jinou stránku. Na ní byla zobrazena herobrinova tvář a okolo ní nějaké znaky a písmena. Co to mělo znamenat? Nějaký vtip? Každopádně tato událost přidala minecraftu na oblíbenosti.

Herobrine
Herobrinova tvář.

Bloky neuvedené do hry

Tak. A je to tu. Jak už jsem psal v úvodu Notchovin – dnes vám představím bloky, které nebyly uvedeny do hry. Doufám, že vás to bude zajímat. Můžeme začít.

Dirt Slab

Jedná se o poloviční blok z hlíny. Ve hře byl ve verzi 0.26 (kdy do hry byly uvedeny stone slaby) kde nahrazoval bloky hlíny. Zajímavé je že na něm nerostla tráva. Poté se nikdy ve hře neobjevily.

Crying Obsidian

Blok s podobou obsidianu. Jakoby na něm byla rozlitá nějaká voda. Tedy aspon tak to vypadá. Tomuto bloku se také říká teleblock, spawnstone a nebo bleeding obsidian. Měl prý sloužit místo postelí. Jak? To nevím. Nikdy nebyl uveden do hry.

Bleeding Obsidian

Locked Chest

Zamčená truhla. Nejde otevřít a svítí ve tmě. O co jde? Proč byla a je ve hře? V roce 2011 jí Notch uvedl do hry-kdy? Přesně na apríla ve verzi 1.4. Pokud jste jí chtěli otevřít zobrazilo se vám toto –

A pokud jste klikli na tlačitko jít do obchodu tak toto –

Takže se vlastně jednalo o aprílový vtípek. Tuto truhlu stále můžete najít ve hře, ale má chybnou texturu a nezobrazuje se vám tato nabídka.

Gear

V překladu se jedná o kolečko. Poprvé a naposled se objevilo v Infdevu. Nešlo získat běžnou cestou. Automaticky se generovalo a nešlo rozbít. Pokud jste ale rozbili blok na kterém bylo vygenerováno tak se kolečko stalo neviditelným.

Spike Block

Jednalo se o nápad vytvoření pistonu, který by při zapnutí vysunul bodáky. Tento nápad se nikdy neuskutečnil.

Soutěž

O co jde a o co se hraje? Hraje se o DIAMANTOVÉ BRNĚNÍ a DIAMANTOVÉ VĚCI, stack redstonu a stack železa! A co musíte udělat? Napsat co nejlepší článek o tomto serveru. Články mi odesílejte na email jakubczech.minecraft@seznam.cz.

Toto je konec dnešního dílu. Doufám že se vám líbil a v dalším díle ahoj!

Mojang se stěhuje do nové kanceláře

Mojang, firma, kterou Notch založil, stále roste a roste, vydělává více a více peněz a proto bylo nutné se přestěhovat ze staré útulné kanceláře do nové, větší a asi modernější. I když Švédové jsou v tomhle ohledu dost konzervativní (však znáte IKEA, ne?).

Takto vypadala stará kancelář a slavná malba na zdi. Naživo se můžete podívat i ve videu, kdy natáčeli Mojam.

Stará kancelář Mojang / Old Mojang officeStará kancelář Mojang / Old Mojang officeA takto bude vypadat nová. Zatím se stále stěhují, zabydlují. Až bude vše hotovo, určitě se znovu pochlubí.

Vybalování v nových kancelářích Mojang
Vybalování v nových kancelářích Mojang
Místnost na porady (meeting room)
Místnost na porady (meeting room)
Projekční místnost / kinosál (cinema room)
Projekční místnost / kinosál (cinema room)
Notchova kancelář
Notchova kancelář, kterou sdílí s Jahkobem (spoluzakladatel Mojang)
Mojang - pohled z prosklené konferenční místnosti
Pohled z prosklené konferenční místnosti

Notchoviny 4. díl

Vítám vás u čtvrtého dílu Notchovin! Dnes se podíváme do Netheru – a to na příšerku jménem Ghast. Poté se podíváme na Demomode (tímto chci poděkovat OndraJovi který nějaké informace o tomto modu shromáždil). A pak nám již známá fakta. A pak bych chtěl ještě poděkovat všem, kteří Notchoviny čtou. Děkuji.

Ghast

Co je vlastně Ghast a kde se s ním vlastně setkáváme? Tak nejdříve si musíme postavit bránu do Netheru. A slibuji, že jakmile se v pekle ocitnete, tak na tuto potvoru 100% narazíme. A jak Ghasta poznáme? Vypadá jak velká bílá medúza. Vydává charakteristické zvuky. Jaké? To poznáte. A co se vám vlastně snaží udělat? Lítá si po pekle a snaží se vás sejmout Firebally. Pokud zasáhne překážku tak jí vyhodí do vzduchu. A jak se proti němu nebo spíš proti Fireballům bránit? Do pekla si vemte luk a dostatečnou zásobu šípu. Ale pokud šípy nemáte a oproti tomu máte přesnou mušku tak vám bohatě postačí meč, se kterým Firebally odrazíte zpět na Ghasta. Z Ghasta nám padá střelný prach a Ghast tear (jsou potřeba pro výrobu lektvarů). A co o Ghastovi ještě víme? Poprvé se ve hře objevil ve verzi Alpha 1.2.0. Nevidí vás přes sklo, skleněné tabulky, listí, portál, mříže a ploty.

Ghast
Ghast

Demo mode

Tento článek napsal OndraJ. Já ho jen a pouze upravil.

-Pro demomode nebude Multiplayer!
-V hlavní nabídce budou tyto možnosti: Nastavení, Vytvořit Demosvět, Smazat stávající demosvět (ano, pouze jeden možný svět)
-Po zapnutí světa se vám budou ukazovat v horní části obrazovky tipy jak hrát.
-Máte hodinu a dvacet minut na hraní, poté už nebudete moci ničit bloky (ani trávu, torche, liány apod.) mačkat tlačítka, páčky pressure platy, zraňovat moby, zemřít, pokládat bloky (ani torche apod.), otvírat dveře, craftit, péct, dívat se do truhel, dokonce ani dropovat itemy, zkrátka jen běhat po světě, zatímco na vás bude minecraft křičet: „Vaše DEMOVERZE právě skončila. Pomocí F2 si můžete vyfotit vaši stavbu. Pro další hraní si kupte minecraft nebo vytvořte nový Demosvět!‘
-A ta nejdůležitější věc! To vše se týká pouze těch, kteří si warez minecraft stáhnou z oficiální stránky http://www.minecraft.net.

A nyní již zajímavá fakta.

Víte že?

-pokud do prasete uhodí blesk, stane se z něj Pigman?
-Creeper dříve explodoval až po zabití?
-Ve hře skyrim si vyvojáři udělali srandu s Notche a umístili do hry tzv. Notched Pickaxe?
-Existují podobně hry, ale na jiné platformy? (PSP-Lamecraft, Android-Minebuilder apod.)
-Od verze 1.3 bude možnost psát knihy?
-Dračí vajíčko můžete zničit a získat pomocí pistonu?
-Pokud máte v Endu diamantové brnění a bojujete s drakem, tak vám neubírá? (pokud do vás strčí)

Toto by bylo pro tento díl vše. Mám pro vás i novinku – pátý díl bude speciální. Bude se věnovat záhadám v minecraftu. Dále v něm bude soutěž a objeví se první povídka.