Minecraft 1.2.5

Aktuálně vydaný pre-release Minecraft 1.2.5 přináší z praktického hlediska pouze jedno vylepšení a tím je možnost pomocí Shift + kliknutí přesouvat hromadně předměty do a z pece. Automaticky pozná, že uhlí patří do spodní přihrádky a třeba železo nahoru.

Nově jde se zapalovačem (Flint&Steel) aktivovat TNT pouze pravým myšítkem.

V creative modu jde konečně rozumně používat tlačítko „pick button„. To je standardně nastaveno na kolečko myši a pokud s ním kliknete na jakýkoliv blok, tak si ho přidáte do lišty a můžete ho hned použít. Rychlejší než hledat v celém seznamu bloků.

Pokud se na některé servery připojujete přes Direct Connect nabídku, ta si pamatuje poslední zadané IP serveru.

Kočky jsou méně trpělivé (opět netuším, co to znamená 🙂 ) a méně si sedají na věci + jde je snadněji odsunout bokem, abyste ty věci mohli používat.

http://www.youtube.com/watch?v=lTPAqCCxSPY

Minecraft 1.2.5 je nyní vydaný pouze jako pre-release a oficiálně bude vypuštěn příští středu 4. dubna 2012.

HerrSommer Minecraft Texture Pack

Dnes jsem si pro vás připravil texture pack, který nabízí dvě varianty – HerrSommer Minecraft Texture Pack a HerrSommer Minecraft Texture Pack Rustic. Oba balíčky jsou k dostání v rozlišení 64×64 pixelů a přináší realistický, ale nepříliš agresivní vzhled. Líbí se mi na nich především základní bloky (stone, wooden planks, cobblestone, ad.).

Verze Rustic je mírně temnější, zabarvená do hněda, ale prozatím nemůžu říct, že by se mi jeden líbil více než druhý. Oba jsou parádní.

HerrSommer Minecraft Texture Pack + Rustic

Prvních 8 screenshotů je základ, dalších 8 je Rustic verze.

Který se líbí více vám?

Pixbits Minecraft texture pack

Náhodou jsem narazil na Pixbits Minecraft texture pack, který ukazuje svět Minecraftu v pestrých, malovaných barvách. Žádná realita, taková pohádka 🙂 .

V době psaní tohoto článku zatím neumí pracovat s novými bloky z updatu Minecraft 1.2.4, takže si pohlídejte aktualizaci a zatím můžete hrát bez nich.

Nevím, jestli jej vyžaduje, ale pro jistotu si nainstalujte McPatcher.

Blocking the Sky – Approaching Nirvana

Dnešní novinka na první pohled nemá s Minecraftem nic společného. Jedná se o nové hudební album Blocking the Sky, které autor označuje styly ambient, trance, electronic. Jde tedy na první pohled o pěkný zmatek. Ve skutečnosti je to místy veselá hudba, jindy zase uklidňující. Zkuste třeba ty veselejší – písnička 2 a 6.

A proč je to zde na minecraft webu? Autor Approaching Nirvana tuto hudbu věnoval známému lets playerovi Captain Sparklez a Minecraft komunitě. Cpt. Sparklez tuto hudbu používá ve svých videích.

Jak se craftují sandstone bloky

Z videa na YouTube jsem zjistil, jak se craftují všechny nové sandstone bloky v Minecraft 1.2.4.

Nejdříve s písku (sand) vytvoříte pískovec (sandstone) → ze čtyř sandstone vytvoříte hladký sandstone (smooth sandstone) → z něj potom uděláte sandstone půlbloky (half-slabs) → a z nich nakonec „creeper sandstone“.