Přepadení po Štaubertovsku

To jsem se zase pobavil. Někteří hráči nechápou, že máme pravidla ale i nástroje, jak pravidla dodržovat, tedy BANy. No a když ten ban dostanou, tak se začnou vztekat. A protože toho ještě v těch malých hlavičkách moc nemají, tak začnou nadávat.

Nejdříve „zaútočil“ (předpokládám, že jsou bráchové) Václav Štaubert / Lakal

vaclav staubert, lakal

a vzápětí mu přispěchal na pomoc i Jaroslav Štaubert / jaroslav.

jaroslav staubert

Jo jo, kluci šikovní, vy se neztratíte 😀 .

Přechod serveru na Minecraft 1.1

V noci jsme přešli na Minecraft 1.1, takže si můžete při startu hry zaškrtnout Force update a stáhne se vám čistá instalace verze 1.1.

Novinka, na kterou narazíte hned je ta, že spawn je v zimním biomu, kde začal padat sníh, takže to budeme nějak řešit. Mezi další novinky patří spásání trávy ovcemi, padající jablka, neničení úrodné půdy při chození po ní, atd. Však se mrkněte na ten článek výše.

Pokud narazíte na nějakou chybu, hlašte ji 🙂 .

500 aktivních hráčů minecraft za měsíc

Je sobotní líné odpoledne a tak jsem se koukal na nějaké informace ohledně serveru a webu a pokud vás zajímají, čtěte dále, podělím se o ně s vámi.

Statistiky munio minecraft serveru

Nový server (myšleno novou, oficiální a “finální” mapu) jsme spustili 25. prosince 2011. Za ten minulý měsíc nás navštívilo přes 3.300 hráčů. K tomuto číslu je třeba říct, že je nadsazené, protože se do něj započítávají všechny přístupy na server. Mohou to být hráči, kteří se přišli jen podívat, protože u nás se můžete i bez registrace procházet po okolí, dále to jsou různé duplicitní účty a podobně.

Z tohoto množství si 780 hráčů podalo žádost o registraci a aktivně se “doregistrovalo” a hraje u nás již přes 520 hráčů. Z mého pohledu pěkné číslo a všem slušným hráčům děkuji.

Co se chystá…

Toto neberte jako závazný příslib, ale pokud to možnosti dovolí, připravujeme na server rozšíření světů o creative a případně válečný svět + Frakce (Factions). Pokud bude toto fungovat, nabídneme nadstandardní funkce pro VIP hráče. Taky přemýšlím o změně ekonomického systému ze současných Jobs na jiný způsob vydělávání muníků. Vše je ve stádiu “uvidíme, jak to bude fungovat”. Případné tipy a náměty jsou vítány.

Statistiky munio minecraft webu

Přestože web funguje o něco déle, ukážu statistiky taky za poslední měsíc. 17.300 unikátních návštěvníků vygenerovalo 26.000 návštěv, prohlédlo si necelých 69.000 stránek. Více na obrázku.

munio minecraft - statistiky webu
munio minecraft - statistiky webu

Nejvíce vás zajímá sekce Ke stažení, Jak se instaluje texture pack, informace o Minecraft 1.0.0 + downgrade anebo návod na Residence.

A odkud k nám chodíte? Nejčastěji samozřejmě z Česko/Slovenska, ale kromě Afriky pokrýváme skoro celý svět 😀 .

Statistiky webu munio minecraft - svět
Statistiky webu munio minecraft - svět
Statistiky webu munio minecraft - Česko/Slovensko
Statistiky webu munio minecraft - Česko/Slovensko

Budeme se i nadále snažit přinášet vám aktuální informace z Minecraftu a světa okolo. Pokud vás psaní baví a chtěli byste publikovat i své články nebo let’s playe, není problém. Stačí umět trochu psát, slušně, pokud možno bez chyb (ale ty se vždycky dají opravit) a hlavně chuť 🙂 .

Novinky z našeho webu můžete odebírat i přes RSS kanály:
RSS novinky, RSS komentáře.

Faithful texture pack – čistý základní balíček

Znáte to, když si nainstalujete super-duper texturový balíček, jste z něj nadšeni, ale stejně se po čase vrátíte k základním (defaultním) texturám. Zvyk je železná košile 🙂 .

Proto se vám může líbit tento Faithful texture pack. Vychází a vcelku hodně se drží defaultních textur, ale některé prvky zjednodušuje. Vzniká tak pěkný a čistý texture pack, ve kterém se budete cítit “jako doma” 🙂 .

K instalaci texture packu potřebujete klasicky i mcpatcher.

PS: Další texture packy najdete v sekci Ke stažení.

Zprávičky #9 – Ocelot, kočky

Týden se sešel s týdnem a máme tu další tzv. weekly snapshot – takovou ukázku, na čem pracovali v Mojangu za posledních pár dní a čeho se dočkáme v následujícím oficiálním updatu. Aktuální vydání má verzi 12w04a (rok 12, týden 04). A jaké novinky se tedy objevily? Při bližším “studiu” je jich více, než jsem původně tušil.

Ocelot / kočky

Tradičně jednou z nejmilejších novinek je nový mob, zviřátko – ocelot.
Ocelot, Minecraft 1.2
Ocelot, Minecraft 1.2

Ocelot je český název pro několik druhů kočkovitých šelem rodu Leopardus. Používá se v češtině pro tři druhy tohoto rodu. Ocelot velký, margay a ocelot stromový. Převzato z Wikipedie.

Ocelota si lze ochočit stejně jako vlka, ale protože jde o kočkovitou šelmu, musíte se k ní přibližovat velice opatrně a pomalu a místo kostí si raději dá syrovou rybu.

Po ochočení se promění v klasickou kočku – náhodně se mění ve tři druhy koček (zrzavá, černá a siamská). Pomocí ryb potom můžete dělat malé koťátka / ocelátka 🙂 . Ocelot je, jak už jsem psal, velice plachý a pokud na něj půjdete prudce, bude se snažit utéct. Není agresivní. Když na něj zaútočíte, neútočí zpátky, ale utíká pryč. A k čemu ocelot / kočka je? Prozatím vcelku k ničemu. Dolízá, neposlouchá, neútočí, prostě kočka 🙂 . Jediné co občas chytají, jsou kuřata.

Kočky, Minecraft 1.2
Kočky v Minecraftu

Fire Charge

Fire Charge je nový předmět, který je určený především jako náboje do dispenseru (střílny). Dispenser potom střílí ohnivé koule (fireball) a při nárazu vznikne požár. Každého asi jako prví napadnou různé pasti a podobné zlomyslnosti 🙂 . Dá se ale taky použít jako zapalovač (Flint and Steel). Jde vycraftit.

Fire Charge, Minecraft 1.2

Fire Charge, crafting recipe

Bottle o’ Enchanting

Lahvička, která je v tuto chvíli dostupná pouze v creative módu. Používá se jako házecí lahvička a po rozbití z ní vypadnou 1-3 zkušenostní orby a hráči dají 3-11 zkušeností. I v creative módu si tak můžete enchantovat věci (i když to moc nedává smysl).

Bottle o Enchantment, Minecraft 1.2

Chytřejší mobové – Skeleton, Zombie

Už v předchozím snapshotu byl zombík chytřejší a dokáže si najít cestičku aby vás dostal. Nyní se umí skeletoni i zombíci schovávat do stínu nebo skočit do vody, pokud na ně začne svítit slunce.

Ostatní: Pro stromy v džungli už přibyly sazenice (sapling). Pokud se prodíráte hustou džunglí, liány vás budou zpomalovat. V pouštích můžete narazit na nové stavby – pouštní studny.

Desert well - pouštní studna, Minecraft 1.2
Desert well - pouštní studna

Hlasujte pro svůj oblíbený server

Pokud se vám líbí munio minecraft server, můžete pro něj hlasovat odkazem níže:

Hlasovat můžete jednou za 2 hodiny a podpořit náš server ještě více 🙂 .

Toto je taky dobrá příležitost poslechnout si, co byste rádi změnili/vylepšili/zrušili na serveru a jak ho dále vylepšovat. Mějte ale na paměti, že jsme v současné době především minecraft survival server 😉 .

Změny na serveru #3

Nechci to zakřiknout, ale snad se podařilo zpátky nahodit Residence. Měly by fungovat i ty staré (alespoň většina z nich).

Tím pádem také ruším všechny BANy, které se za tu dobu nasbíraly, a že jich nebylo málo. Važte si toho a začněte dodržovat pravidla, protože pokud budete dále ničit, znovu ten BAN dostanete. Je to na vás, jestli u nás chcete hrát, nebo si raději ukradnete kousek cizího majetku…

Doporučuji znovu si přečíst pravidla, protože budeme opět banovat za vše, čím je porušujete.

Vznikající Studiomoon

Možná jste si všimly, že vzniká nové Studiomoon budeme točit vlastní videa, možná i nějaké  návody a nebo to co nám řeknete (nic sprostého). První video co jsme natočily byl krátký let´s play ale ten jsme vymazali, protože budeme mít novou mapu. Dále vydalo Studiomoon nové video, ve kterém bylo pár fotek z našeho serveru. Vzhledem k tomu se omlouvám těm, kterým neměly svá města ve videu, jednoduše jsem tam nevěděl warpy a řekl bych, že měst je zřejmě docela dost, ale vyfotil jsem taková  ,,nejznámější“.

http://www.youtube.com/watch?v=OwrY-ZQuqdo