Testování Minecraft 1.9 Pre-release 5

To se jednou na tomto serveru začala zkoušet Minecraft 1.9 beta Pre-release 5, pár lidí si stáhlo minecraft.jar pro 1.9 Pre 5 a šlo se na server. Ono popravdě bylo více světů. Všechny ostatní hráči zničili a tak potom se dala mapa která byla nejzajímavější.

Spawn byl kdesi v lese a tam se založila malá osada. Každej si stavil domek a já se tam pokusil spatlat něco z hlíny. Nakonec jsem vytvořil domek 4x8x3 a dozvěděl jsem se, že se staví metro, vedle majáku z hub, kterej jsem za chvíli našel a metro nemělo zrovna šťastný konec… POD VODOU. Postavili jsme malé molo a nikdo neměl creative. Nakonec ho masakr2 od munia dostal a všem dával věci na stavbu.

Postavili jsme vysoký maják ze zlata a glowstonů. Zachvíli tam byli i cestičky na vodě z glowstone a začala tam vyrůstat první stavba Eiffelova věž, kterou následovala knihovna, skleněný dům, nether portál. Mě jen tak tak vystačil materiál na skleněný dům a nakonec to město na vodě vypadalo pěkně.

No to už bylo v reálu 01:00 večer. Já už jsem šel spát. Ráno po připojení na server mě čekalo nemilé překvapení: CELÉ MĚSTO NA VODĚ BYLO ROZGRIEFOVANÉ! Po půl hodině proklínání grieferů jsem se díval po serveru na jiná města a občas zašel do netheru a pak už se to zase změnilo……

Pár screenů z města na vodě:

Vyhodnocení soutěže o Minecraft zdarma

Včera ve 20.00 skončilo hlasování (zasílání emailů) k soutěži o Minecraft zdarma.

Správná odpověď měla být, že v pátek 25. listopadu 2011 ve 20.00 budeme mít na naší Facebook stránce 227 lidí, kterým se líbí.

Nejblíže k této odpovědi se dostali dva lidé – bnl1, který tipoval 226 a tankerk 228. Bohužel pro tankerka, poslal bnl1 odpověď asi o hodinu a půl dříve a proto vyhrává! 🙂
bnl1, ozvi se přes email nebo Skype a předáme výhru.

PS: Přestože nevyhrál, rád bych „ocenil“ i hráče Wilkoo20, který tipoval celý týden dopředu a se svým tipem 225 se zmýlil jen o 1 výherní bod. Tak jindy Wilkoo 🙂 .

Živý přenos z Mineconu 2011

Už za necelou hodinku a půl začne živý přenos z Mineconu v Las Vegas, NV, který zašťiťuje herní magazín IGN.

Aktualizace: Minecraft 1.0 bude vypuštěn během Notchovy prezentace, což bude právě ono video níže. Takže do dvou hodin tu máme Minecraft 1.0 🙂 .

Minecon, Notch
Minecon, Notch

http://www.youtube.com/watch?v=tcuAA-n2zog

Záznam z živého přenosu

Jako řečnice vystoupila MinecraftChick a pronesla uvítání na úvod, taková klasika. Potom se na pódium dostavil Captain Sparklez a zazněl jeho slavný song Revenge.

Následně byla puštěna první ukázka z připravované Xbox verze Minecraft. Potom Daniel Kaplan představil mobilní verzi pro iOS (iPhone, iPad).

Potom se na pódiu promenádovali všichni z Mojangu. A nakonec přišel na pódium Notch. A potom pomocí páčky (Lever) spustil Minecraft 1.0.0.

Minecraft 1.0.0

Minecraft pro Apple iPhone, iPad, iOS

Mojang si chystal vydání mobilní verzi Minecraft pro Apple iOS jako takové překvapení na Minecon. Kvůli zajištění dostupnosti pro všechny museli vydání naplánovat o den dříve. Všímaví fanoušci si toho ale okamžitě všimli a dnes už světem lítají videa, jak Minecraft na Apple hračkách funguje.

Minecraft – Pocket Edition se stala nejrychleji rostoucí aplikací v AppStore i když je poměrně drahá (oproti jiným aplikacím), stojí $7. Je také multiplatformní, to znamená, že si můžete zahrát s někým, kdo hraje na Androidu.

Minecon 2011 – den 1

Pokud se kolem Minecraftu točíte už nějaký ten pátek, víte, že se dnes a zítra koná v Las Vegas, NV v hotelu Mandalay Bay Minecon. Na Minecon se sjedou všichni z Mojangu (Notch, Jeb, …) a taky spousta fanoušků. Nemůže chybět ani Steve 🙂 .

Mandalay Bay hotel
Mandalay Bay hotel

Hotel můžete vidět taky v oficiálním Minecon traileru.

Jak to vypadalo při přípravách se mrkněte níže. Jsou tam další slavné osobnosti kolem Minecraftu. MinecraftChick je nepřehlédnutelná s jejími růžovými vlasy 🙂 .

Jestli se vám líbí písnička ve videu, tady ji máte na YouTube, kde se dá i stáhnout.

Změny na serveru #2

50 slotů

Jak jste si už asi všimli, navýšili jsme sloty na 50 hráčů a to do konce roku. Taková malá odměna. Jestli budou i potom sloty pokračovat záleží na VIP a vaší další podpoře.

Moderátoři

Další změna se týká složení MODerátorského týmu. Někteří hráči už nehrají tak často, jak by se na moderátora slušelo a proto vybereme nové. Pár jmen vyberu osobně, protože už tu hrají dlouho a jsou vcelku spolehliví. O další si můžete zahlasovat na Facebooku.

Moderátoři budou voleni na týden nebo dva a poté bude nové hlasování. Schopní moderátoři by měli od lidí dostat více hlasů než ti neschopní a takto je budeme obměňovat. Uvidím, jestli tento systém bude fungovat nebo ne. Za hrubé porušení MODerátorských povinností a morálky, odebírám práva okamžitě.

Přechod na finální Minecraft

Protože v těchto dnech probíhá v Nevadě, LV Minecon, kde bude uveden (asi) finální Minecraft. Další hlasování vyvolám o tom, jestli chcete přejít na nový svět + novou verzi Minecraftu. Asi půjde zase jen o dočasné – testovací hraní, protože zatím nejsou pluginy a bez těch to nejde.

Napište nám vaše názory.

Soutěž o Minecraft zdarma

Vyhlašujeme soutěž o jednu licenci na hru Minecraft zdarma.

Pravidla soutěže

Minecraft zdarma vyhraje ten, kdo si nejblíže tipne počet lidí, kterým se líbí naše Facebook stránka k datu (pátek) 25. 11. 2011, 20.00 hodin. Zbývá celý týden. Aktuální počet je 145.

Hra obsahuje i trochu taktiky. Můžete vyčkávat do poslední chvíle a díky tomu přesněji odhadnout finální počet, ale pokud někdo pošle stejný tip dříve, vyhrává. Můžete proto zariskovat a poslat tip dříve a třeba budete mít štěstí 🙂 .

Každý může poslat pouze jeden tip.

Odpovědi

Odpovědi posílejte na email: minecraft@munio.cz.
Předmět emailu: Minecraft soutěž
Odpověď musí obsahovat: tip (počet lidí na FB stránce), váš nick na našem serveru, emailovou adresu pro případ kontaktu.

Žádné z uvedených údajů nebudeme skladovat ani používat k jiným účelům. Po skončení soutěže budou údaje smazány.