Minecraft šťastné ponožky

Mojang začal spolupracovat se švédskou společností vyrábějící ponožky – Happy Socks. Při této příležitosti Happy Socks vydává speciální edici Minecraft ponožek. Ta obsahuje 3 páry – ponožky s motivem Creepera, čuníka a krajiny.

Cena setu je €30 což není zrovna nejméně, když připočteme poštovné ze Švédska a když se jedná „pouze“ o ponožky 🙂 . Ale skalní fandové si jistě rádi připlatí, aby mohli „potrápit“ creepera při celodenním nošení 😀 .

Fotky převzaty z www.happysocks.com

Postřehy z PAX Prime 2011

Pokud to náhodou nevíte, PAX Prime je herní konference konaná v Seattlu, WA. Zaměřuje se spíše na menší vývojáře kam patří také firma Mojang. Notch, Jeb, MinecraftChick a spousta dalších lidí z Mojangu přijeli na PAX, aby zde prezentovali aktuální update Minecraft Beta 1.8 a také se setkali s týmem z Microsoftu, protože připravují verzi Minecraftu pro Xbox.

Program Mojang

Notch / Mojang ve svém stánku prezentují od pátku do neděle novou hru Cobalt, na které spolupracují se studiem Oxeye Game Studio. Poskytnou také nové informace ohledně své nové hry Scrolls. O název této hry v současné době vedou soudní spory s Bethesdou, ale to je na kompletně jiný článek 🙂 .

Minecraft Beta 1.8 + Adventure mod

Největší pozornost se samozřejmě upírá na nový update Minecraft Beta 1.8, novinku Adventure mod a předvádění dema Minecraft Pocket Edition na mobilním telefonu Sony Xperia Play. (bližší informace se pokusím co nejdříve sepsat a doplnit, pozn. red.)

Další informace a také soutěže můžete sledovat například na Twitteru @notch a @Minecraft a pomocí hashtagu #MineCon.

Objeví-li se další zajímavé informace z PAX, připíšu je k tomuto článku.

Řeky v Minecraftu – první ukázky

Už 11. srpna Notch zmiňoval na svém Twitteru, že přepracovává kód biomů a že mu tyto změny pravděpodobně umožní vytvářet řeky. Před pár dny se pochlubil, že řeky už fungují a publikoval jeden snímek ze hry, kde můžete vidět, jak budou řeky vypadat a druhou ukázku, jak budou v Minecraftu řeky protínat celé kontinenty a vlévat se do oceánů.

Řeka v Minecraftu

Řeky v Minecraft, návrh

Oceány budou mimochodem nyní mnohem hlubší. Už se moc těším na nové “vodní” dobrodružství 🙂 – splavování řek, stavění přehrad, atd. Řeky by se měly objevit už v následujícím update Minecraft Beta 1.8, který vyjde za pár dní.

Minecraft – Pocket Edition

Jak jsem psal dříve, Minecraft se začíná tlačit i na mobily. Pokud máte mobil běžící na operačním systému Android (ideálně pak Sony Xperia PLAY), můžete si už zdarma vyzkoušet demo finální verzi Minecraftu – Minecraft – Pocket Edition.

Notch with Minecraft Pocket Edition
Minecraft Pocket Edition, logo

Pokud se vám to zalíbí a neodtrhnete se od Minecraftu ani na cestách, plnou verzi si můžete pořídit za 120,- Kč.

Minecraft Pocket Edition, gameplay

V Minecraft Pocket Edition máte k dispozici 36 druhů bloků, stavět můžete cokoliv jako v běžné hře a lze hrát multiplayer i na mobilu přes lokální Wi-Fi síť 🙂 .

C418, skladatel hudby v Minecraft, vydal nové album

Jistě víte, že hudbu do Minecraft složil člověk říkající si C418 a žijící v Německu. Pokud si chcete tuto pohodovou hudbu poslechnout i mimo hraní Minecraft, můžete si koupit celé album – Minecraft – Volume Alpha za pouhých $3.99 anebo vybrané písničky za $0.99. Všechny písničky si můžete dopředu poslechnout ať víte, co kupujete. Na ty nejznámější vám dám přímo odkazy 🙂

72 Minutes Of Fame, cover No a konečně se dostávám k tomu, proč jsem začal psát tento příspěvek. C418 vydal nové album 72 Minutes Of Fame. Je to stále taková poklidná elektronická hudba, ale už o mnoho dynamičtější a poslouchá se docela dobře. Vyzkoušejte. Opět si můžete všechny písničky poslechnout.

Údržba a velké změny na serveru!

Možná to některé z vás naštve, ale spíše to přinese jen dobré věci.

Dneska jsem byl u debaty správce sítě u nás v objektu a po dohodě s ním, mi upraví celý server. Přesune všechny serverové aplikace do virtualizace a náš MC server taktéž. Ovšem náš MC server bude mít svou virtualizaci a přidělené 4GB RAM. Což nám bude určitě stačit. Dále co jsem zjistil, tak zatím k serveru vede pouze stovková síť, což bude také zlepšeno a upgradováno na gigabitovou síť (zrychlí se nám to). Celé tyto změny by měly trvat jeden den, ale dle jeho slov on sám přesně neví a prý se to může vyšplhat i na týden. Proto musíte být trpěliví a dát nám čas. Vše bude prováděno nejdříve druhý zářijový (september) víkend. Dáme vědět…

Děkuji za pochopení Tirus91

P.S.: změny budou i pro OP, jelikož nahodit server bude moci více lidí než já (tirus91)

Bude Minecraft 1.10?

Ještě tu nemáme ani Minecraft Beta 1.8 (která má mimochodem vyjít už za pár dní na/po herní konferenci PAX) a Notch už na Twitteru popichuje s tím, jak se správně číslují verze Minecraftu.

Přemýšleli jste o tom taky? Co bude po Minecraft Beta 1.9? Minecraft Beta 2.0 vypadá hloupě, to už by bylo lepší vydat finální hru Minecraft. Pak je tu možnost s jednotlivýma setinkama – Minecraft Beta 1.9.1 a tak podobně.

Notch na to jde ale od lesa. Po devítce je tu přece desítka a proto, pokud se k tomu vůbec dostane, bude Minecraft Beta 1.10 🙂 .

 

Minecraft Beta 1.10

Stejně si myslím, že tak Notch jen škádlí své fanoušky 🙂 .

Možná zmena hostingu

Takže ako asi všetci vieme, web munio.cz zmenil hosting svojho serveru (myslím že viete kto práve hostuje server). Ale možno to na dlho nebude. Na PC kde server funguje je všetko v poriadku ale problém je v sieti. Totiž sieť sa zdiela s inou budovou takže server nemôže naplno využívať sieť, takže sa na serveri vyskytujú rollbacky, občas mierne laggy ale párkrát boli lagy také veľké, že to proste hráči vzdali. Takže toto su problémy kvôli ktorým sa bude meniť hosting na server. Najskôr sa hosting presunie späť na clanwars, ale dúfam že sa tak nestane. Preto by som bol rád, ak by ste prispievali na chod serveru, takže by sa mohli previesť úpravy, ktoré by znížili počet rollbackov a laggov. Bol by som rád ak by ste prispeli tak 1,5 € (35 Kč) ale samozrejme môžte aj viac. Ďakujeme všetkým ktorý prispejú na chod serveru :).

Porušovanie pravidiel

Zdá sa, že väčšina hráčov nechce dodržiavať pravidlá serveru. Pravidlo jasne hovorí: Když kvůli vám bouchne Creeper a udělá do země díru (a stává se to bez výjimek každému), vezměte svou hlínu nebo štěrk a díru po sobě zakopejte. Pokud zničíte něčí dům, snažte se to po sobě taky opravit. Pokud nemáte dostatek surovin, jděte si je koupit do obchodu, nebo nakopat do dolu. S týmto sa musí niečo urobiť. Ak to neprestane, bude server vyzerať tak isto ako keď na ňom neboli Pluginy (residence atd.)

Moj domček pri objavení: