Nový mob odhalen. Přivítejte Endermana!

Nový update Beta 1.8 se blíží mílovými kroky. Notch pomalu odkrývá informace, ale nechá za nimi spousty otázek. Nejaktuálnější informací je odhalení nového moba Endermana, jméno je odvozeno z fenoménu „Slender Man„. Podle obrázku lze vidět, že dokáže držet kostku. Nevypadá zrovna přátelsky. Vypadá to, že pracují ve skupinkách.

A zde již zmínený obrázek:

Minecraft mob Enderman
Minecraft mob Enderman
Minecraft mob Enderman
Minecraft mob Enderman - světlejší a zvětšená varianta

Aktualizace

Po vydání Minecraft 1.8 jsme mohli udělat kvalitnější obrázky Endermana a proto je zde přidávám. Taky jsem zjistil, že Enderman nemá rád vodu a umírá v ní, jak je vidět na posledním obrázku.

Minecraft – Second Era

Při pomyšlení na rozloučení se stávajícím světem jsem se rozhodl, že si tahle hromádka kostiček zaslouží památeční video, kterému jsem přiřkl název „Second Era„. Ve videu většina z vás najde něco ze své tvorby a pokud ne, tak se omlouvám, ale všechno jsem do dvou minut vměstnat nedokázal :). Každopádně doufám, že se video bude líbit a stane se tak důstojnou vzpomínkou na hodiny strávené budováním naší malé civilizace.

Co bude ve verzi 1.8?

Ako som hral s kamarátom na jeho servery tak sa pripojil Deadmou5, ktorý je DJ v USA a je kamarát Notche. (proto ma na skynu také velké uši – to mu je dal Notch) Tak sme ho poprosili aby zavolal zahrať i Notche. Notch sa pripojil… (bol to pravý Notch, pretože mal cape a spawnoval si tam slimov atď. a nemal OP!) Tak sme sa ho opýtali čo bude vo verzii 1.8 a kdy bude.

Čo by sme mali očakávať:

  • Critical hits
  • NPC dediny
  • Šprint
  • Náhodne generované dungeony
  • Ďalšie pestovateľské možnosti
  • DungeonCave (ako keby hrad pod zemou)

Možno: Stone tehly

Predpokladovaný dátum vydania: koncom prázdnyn

Minecraft on Xbox : Coming soon!!

Mapka světa na našem serveru 1.6.6

Abych se dneska nenudil, tak jsem asi hodinku brouzdal po mape a dělal ze sebe kartografa. Začal jsem na bodu jedna a prolézal se houštím a kapradím skrze pole a řeky, někdy i lesíky. Došel jsem až na sever, kde bylo nádherné moře. Když jsem ho přeplaval (do horního, levého rohu), tak jsem některé hráče proklínal. Promiňte, ale udělat ďůlek, trochu ho zaházet a nechat jednu kostičku jako díru, to bych snesl.. Ale že dovnitř nalejete lávu, to je příliš. 🙂 … No co, tak jsem začínal znovu.

Pro premium hráče:

Přehled portů vytvořených po cestě:
1 – res tp nelltp
2 – res tp ModraLaguna
3 – res tp smrkovylesik
4 – res tp dungeon
5 – res tp lavoveuzemi

Přesné umístění těchto lokací přesněji nevím, jelikož jsem umřel a neměl jsem šanci si jej poznamenat.

Ale abych se tedy s Vámi podělil, zde je mapka a legenda k ní:
1 – hlavní město
2 – Božkův hrad
3 – pyramida
4 – maják

Minecraft Universe

Při čekání na novou verzi Minecraftu si chvíle krátíme projížděním nejrůznějších zákoutí youtube. Zrovna dnes jsme narazili na fantastické video „Minecraft Universe“, které má na svědomí Eric Fullerton a jde o hudební videoklip k jeho vlastní skladbě. Po „nudném“ úvodu přichází velká paráda v čase 1:10, od té chvíle nelze odtrhnout oči. No, přesvědčte se sami.

Kdy bude update na Minecraft Beta 1.7? Vyčkáváme

Aktualizace:
Již tento týden (nejpozději o víkendu) nasazujeme nový server s hromadou RAM, aktualizovanými pluginy a serverem na verzi 1.7.3. Už teď se na něj můžete podívat, nicméně ne všechny věci tam zatím fungují. IP adresa je v pravém sloupci.

Ne všichni to vědí, ale kromě základního/oficiálního survival multiplayer serveru (SMP) přímo od Mojangu existují další varianty serverů. Jeden z nejpopulárnějších je CraftBukkit server a ten používáme my.

Jak funguje proces updatu minecraft serverů – CraftBukkit

V praxi tedy každý update v beta provozu funguje takto. Mojang vydá svou verzi 1.7 SMP. CraftBukkit ji vezme a musí přizpůsobit pro svůj provoz (úpravy kódu, aktualizace, kontrola). Potom nastupují na scénu vývojáři pluginů, kteří musí naopak počkat na CraftBukkit verzi odpovídající Mojang 1.7 SMP a pro tu aktualizovat své pluginy. Až je celé toto kolečko hotové přicházím já – muniocz – stáhnu všechny aktualizace, otestuju co možná nejvíce věcí na svém lokálním serveru a pokud se zdá vše OK, zálohuju minecraft munio server a provedu update na ostrém serveru.

CraftBukkit tým pracuje pilně a vydává i menší updaty nezávisle na Mojang SMP. Všechny tyto updaty procházejí stejným kolečkem testování.

Proč?

Proč toto všechno píšu? Abych zjednodušil odpovídání na otázky, kdy už bude update na každou další verzi? Kdy bude nový CraftBukkit, kdy budou pluginy? Termíny CraftBukkitu ani pluginů osobně nijak neovlivním. Dělají to další lidi ve svém volném čase. Nemá cenu se mě na to proto opakovaně ptát 🙂 .

A druhým důvodem je aktuální informace. Mojang SMP byl kvůli chybám aktualizován na 1.7.2, tým CraftBukkit tyto aktualizace již promítl do CF serveru, ale ve vydání upozorňuje na přetrvávající chyby, které mohou poškodit ekonomiku nebo způsobovat další nežádoucí chování serveru.

Minecraft 1.7.2 contains a dupe exploit that will ruin your economy or could create other issues. We strongly recommend waiting for a fix from either Mojang or ourselves before updating.

Je proto žádoucí počkat dokud chyby neopraví Mojang anebo přímo CB tým. Proto v tuto chvíli update na 1.7.2 neočekávejte. O aktualizaci budeme opět informovat.

Elektrický Creeper (Electrified Creeper)

Úplně náhodou, bez cheatů, jsme u nás na serveru narazili na vcelku vzácnou událost – elektrického Creepera (v angličtině Electrified Creeper, chcete-li Super charged Creeper‏). Elektrický Creeper vznikne pokud v jeho blízkosti (3-4 kostičky) udeří blesk a od běžného Creepera ho poznáte podle modré záře kolem něj. Běžne se neobjevuje.

Elektrický Creeper má mnohem větší rádius, ve kterém reaguje na vaši přítomnost odpočítáváním a následnou explozí. Proto nefunguje, jako u běžného Creepera, že do něj bouchnete a odběhnete. U elektrického Creepera nestihnete utéct do bezpečné vzdálenosti a proto vybuchne. Protože je nabitý (charged) zanechává po sobě taky o dost větší kráter, jak se můžete podívat na obrázku.

Na screenshotech níže se můžete podívat na naše setkání (osobně používám texture pack Sphax PureBDCraft a proto vypadá trošku jinak), jaký kráter nám způsobil a taky na video.