Minecraft Beta 1.7

Ani jsme se nestihli pořádně rozkoukat a Notchova parta světu již dnes předhodila nový update s číslovkou 1.7.

Největším tahákem byly již dlouho propírané písty, někteří nedočkavci si dokonce vytvořili vlastní mód, oficiální cesta však přichází až nyní. K vytvoření budou hned 2 druhy pístů. Jeden „klasický“ nelepivý, který zkrátka posune kostku před sebou o další blok dál. S druhým dostupným pístem se pojí další příjemná novinka a sice tolik kýžené využití slime ballů. Ty zastanou funkci lepidla, tudíž písty tímto způsobem bude možné třeba prodloužit, nicméně, fantazii se meze nekladou.

Píst
Lepivý píst

Hodně chytrá změna se týká spouštění TNT. To už nebude háklivé na pouhý dotek, ale vydráždí ho pouze nějaká variace elektrického obvodu nebo oheň. Tím bude umožněno výbušninu znovu sebrat a zabrání se tak ošklivým nehodám. Když jsme u těch obvodů, propojení repeaterů s dráty se rovněž dočká vylepšení, což chápeme tak, že již nebude potřeba obvod tak šíleně roztahovat.

Po dlouhé době se hráči dočkají nového nástroje, kterým budou nůžky. K jejich vycraftnění budou stačit 2 kousky oceli, které za využití tohoto náčiní rozhodně stojí. To spočívá ve stříhání ovčí vlny a listů stromů, které lze opět využít jako originální dekoraci.

nůžky (shears), Minecraft 1.ý

Další inovací, lépe řečeno úpravou stávajícího chování, je možnost postavit na sebe 2 a více bloků plotu, což se zatím dalo obejít pouze tím způsobem, že na kůl jste položili třeba hlínu a až na její bok připojili další kůl. Stejně tak budeme na kůly moci připevňovat pochodně a vytvářet tak něco na způsob lamp. Nic velkého, ale každé zpříjemnění dobré.

Na závěr jedna malinká kosmetická úprava, nové textury dostanou cobblestony a cihly, změna ale není nikterak drastická.

Nová cihla
Nový cobblestone

Chyba pri LWC plugine

Objavil som náhodou chybu s týmto pluginom. Neni to nejako vážne že by sa muselo neviem čo meniť, ale davajte si radšej pozor. Chyba je pri peci. Nemôžete na ňu použit príkaz (/cprivate) keď je v ňej zapálené. Je to kvôli tomu, že objekt burning_furnace neni v databázi tohto pluginu. Takže stačí pekne počkať kým pec dohorí, a možete ju pekne zamkuť :-).

Project Himeji

Nejeden z nás již má jistě pocit, že v Minecraftu prostě není do čeho píchnout. I to vedlo k tomu, že jsme se rozhodli pro jeden obrovský projekt. Naším cílem je ve hře vybudovat slavný japonský hrad Himeji, samozřejmě v nadživotní velikosti. Práce může zabrat týdny až měsíce, ale mohlo by to stát za to. Prosíme, abyste se pod článkem všichni vyjádřili, zda se zapojíte a klidně zanechte své připomínky.

Himeji

Sphax PureBDCraft

Poslední předprázdninová neděle, slunný letní den. Většina lidí se asi válí někde na koupalištích, naše redakce ale nezahálí a snaží se udělat si svůj Minecraft co nejhezčím. Dost možná největší pokrok jsme zaznamenali právě dnes, kdy jsem při prošťourávání všemožných websajt, věnujících se právě modifikacím Minecraftu, narazil na balíček Sphax PureBDCraft. Po všech pokusech o realističnost a různých variacích na základní téma Minecraftu jsem konečně objevil pack, který hře dodává perfektní cartoon look a například naše náměstí v tomto kabátku vypadá zkrátka skvěle.

Textury mají rozlišení 128×128, což majitelům slabších strojů nejspíš nezní moc příjemně, nicméně každé průměrné až podprůměrné PC by si s nimi mělo v klidu poradit. Rovněž je v balíku obsažen HD font, který ještě více dodá na komiksové atmosféře.

K instalaci bude zapotřebí utilitka MC patcher, kterou umístíte rovněž do složky /texturepacks a jednoduše hru opatchujete.

Na závěr se sluší přiložit ilustrační obrázek..

Sphax PureBDCraft, texture pack

ModernCraft

Moderncraft je pre ľudí, ktorý nemajú radi fantasy alebo sci-fi texturepacky v Minecrafte. Nahrádza rad fantastických prvkov v Minecrafte a nahradia ich normálne veci, ktoré existujú aj dnes. Iné, nadčasové veci, ako sú tehly a kameň, zostávajú zhruba rovnaké…
Dúfam že sa Vám tento texture pack bude páčiť a keď chcete môžete si ho stiahnuť zde.

Dnes je medzinárodny smútok (čiernu vlajku do polovičky vysunúť!)

Včera večer postihol smútok polovičku servru. Oheň zasiahol viac než 2 štvrtiny populácie serveru a to nehovorim o verejných veciach. 🙁

Odchytali si to:

  • wilkoo20
  • Adqo286
  • Zapik
  • MineMarket = na ktorý Wilkoo20 dobrovoľne naťažil 7×64 brezoveho dreva. ďakujeme wil.
  • Informačná tabuľa

Tu máte pár screenshotov , aby ste videli tu pohromu 🙁

Pistony (písty) v Minecraft beta 1.7

Mojang vydali na svém YouTube kanále první video, které zachycuje fungování nových a dlouho očekávaných pístů (pistons). Pistony se budou vyrábět z Cobblestone, Red stone, Iron ingot a Wooden Planks. Pokud budete chtít udělat lepivý piston, přidáte k již vytvořenému Slim ball. Konečně pro něj najdeme využití a můžeme lovit slimáky ve velkém 🙂 .

Ve videu je nejzajímavější využití pístů (piston) pro vodní hráz, skryté dveře nebo blokování red stone signálu. Moc se těšíme…