Hledání místečka pro život LP#1

Dneska jsme spustili nový svět. Pár lidí se na to hodně těšilo 🙂 . No a dokud jsou pocity z nového světa čerstvé, rozhodl jsem se sepsat pár informací a pár obrázků.

Spawn jsme měli kdesi u vody, ale to mi osobně nevyhovovalo, protože jsem chtěl velký plácek pro náměstí. Connor chtěl naopak skály a útesy a tak jsem putoval daleko předaleko (asi 900 kostiček) a našel pěkné místečko.

První fotka z nového světa.
První fotka z nového světa.

V první hodince nás tam bylo asi 6, tak jsme toho hned využili a začali pracovat na proměně prostředí. Menší kopečky musely dolů, aby se mělo náměstí kam rozrůstat. Rozebrali jsme si zaměstnání a každý si šel dělat to své 🙂 . Po nějaké té hodince už se pomaličku začaly rýsovat první obrysy náměstí a rozdělily jsme parcely kolem něj. Kolem bude 12 domečků.

První obrysy náměstí a parcel.
První obrysy náměstí a parcel.

A ještě jeden pohled z rohu ulice. V pozadí zatím vydíte přírodu, ale urbanizace je urbanizace… 🙂 Uvidíme v dalším Let’s Play článku.

Někde tam by mělo být náměstí...
Někde tam by mělo být náměstí...

PS: Jo a abych nezapomněl. Ze spawnu se k nám dostanete portem k náměstí: /res tp namesti (alespoň v současné chvíli).

SearchIds – pomůcka pro získání ID předmětu

Protože původní plugin ItemID přestal jeho autor nadále vyvíjet, musel jsem najít náhradu. V tuto chvíli se mi jeví jako nejpraktičtější plugin SearchIds, který si automaticky načítá databázi předmětů a bloků a umí vyhledávat podle obecných slov.

Stále jeho využití najdeme především při vytváření obchodů, abychom věděli jaké ID na cedulku napsat.

Vyhledávání funguje pomocí příkazu /search <slovo>. Pokud název předmětu nevíte, prostě se podívejte do inventáře 🙂 . Pokud mám hodně železa a chci otevřít několik obchodů s těmito produkty, napíšu /search iron a vyjede mi tento hezký přehled.

Výpis pomocí pluginu SearchIds.
Výpis pomocí pluginu SearchIds.